BDP, Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  • PDF

bdp aşkanı


Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)’nin Solhan Belediye Başkan adayı Mehmet Şirin Yanılmaz oldu.

 

BDP, 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Bingöl, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Batman, Tunceli, Elazığ, Konya, Mardin, Mersin, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa il ve ilçe adaylarını Diyarbakır’da düzenlediği aday tanıtım toplantısıyla açıkladı.

 

BDP Diyarbakır İl binasındaki Vedat Aydın Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıya BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, belediye başkan adayları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

 

Aday tanıtım toplantısında BDP’nin Bingöl Belediye Başkan adayı beklenildiği gibi Dr. İlhan Çakabay olurken, Adaklı Cevat Akengin, Yayladere Cengiz Güneş, Sancak Ahmet Balaman, Karlıova Burhan Karabulak  ve Solhan Mehmet Şirin Yanılmaz oldu.

 

Mehmet Şirin Yanılmaz Solhan Haber’e yaptığı açıklamada, “Anlayışımız Adil, şeffaf ve özgürlükçü yerel yönetimlerdir. Halkımız yönetim ve karar süreçlerine aktif olarak katılacak. Belediyeler halka ait kurumlar olacaktır. “Dedi.

 

Mehmet Şirin Yanılmaz kimdir?

Mehmet Şirin Yanılmaz, kendisini şöyle tanıttı; “1956 yılında Solhan Arduşin’de doğdum, İlkokulu Arduşin’de, Ortaokulu Solhan’da liseyi Mersin Öğretmen lisesinde tamamladım. 1975 yılında öğretmen olarak Bitlis Ahlat ilçesinde başladım. 18 yıl öğretmenlik yaptım. 1994 yılında kurum değiştirerek Siirt İl Kültür müdürlüğünde müdür yardımcısı olarak atandım. 2004 yılında Bingöl İl Kültür müdürlüğünden emekli oldum. 2005 yılında Demokratik Toplum Hareketi çalışmalarında bulundum. 2006-2008 yılları arasında Bingöl İHD şube başkanlığını yaptım. Son üç yıl Bingöl Demokratik Toplum Kongresinin delegesiyim.”

BU MAKALEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Son Güncelleme: Salı, 31 Aralık 2013 19:53

Yorumlar   

 
0 #1 secimozan 16-01-2014 07:44
Sayin baskanim secim asamalarinizdak i calismalarinizi cani gonulden tebrik ediyorum eminimki onumuzdeki surecte yesil ova geclik olarak size olan destegimiz tamdir saygilarimla basarilarinizin devamini dilerim
Alıntı
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile