Diyanet, İhtiyaç Sahibi 667 Aileye Kurban Eti Ulaştırdı

Diyanet Vakfı tarafından başlatılan Vekâletle Kurban Kesim programı kapsamında, Solhan merkez ve köylerde 667 ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ulaştırıldı.
Bu haber 2017-09-11 18:53:54 eklenmiş ve 295 kez görüntülenmiştir.

 

 

Türkiye Diyanet Vakfı, "2017 Vekâletle Kurban Programı" kapsamında dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Solhan’da da bayram sevincini yaşattı.

 

Türkiye Diyanet Vakfı kurban bayramında yurtdışında 135 ülkede, yurtiçinde de 260 il ve ilçede vatandaşların vekâleti ile toplam 257,789 hisse kurbanı kesip, yurtiçindeki ve yurtdışındaki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.

 

Konu hakkında açıklama yapan Müftü Vekili Osman Numanoğlu,”Türkiye Diyanet Vakfı vatandaşlarımızdan aldığı kurban vekâletlerinin 70 hissesini de bu yıl Solhan ilçemizdeki vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere İlçe Müftülüğümüz aracılığı ile kestirdi. Müftülüğümüz bünyesinde oluşturulan “Kurban Komisyonu”nda görevli hocalarımız ilçemizde kesilecek olan yetmiş hisse kurbanlık hayvanı temin edip gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra Kurban Bayramının ikinci günü kurbanları kestirerek ilçemiz merkez ve köylerindeki vatandaşlarımıza dağıtımını yaptılar.”

 

Vekâletle kurban sürecine değinen Numanoğlu,”TDV yurtiçinde kesilmek üzere aldığı kurban vekâletlerinden kaç tanesini hangi il veya ilçede kestireceğini bayramdan önce il ve ilçe müftülüklerinin görüşlerini de alarak belirleyip müftülüklere bildiriyor. Müftülükler de kendi bölgelerinde kesilecek kurbanlık hayvanları temin ediyor. Hangi vatandaşımızın kurbanının nerede kesileceği belirlendikten sonra vekâlet isim listeleri TDV tarafından kurbanların kesileceği il veya ilçe müftülüğüne gönderiliyor. Müftülüklere gönderilen listelerdeki vekâlet sahiplerinin kurbanları dini hususlar da gönünde bulundurularak ve kameraya çekilerek kesim işlemi yapılıyor. Ve bu kamera görüntüleri de müftülüklerde muhafaza ediliyor. Böylece vekâlet veren vatandaşlarımız isterlerse kurbanlarının kesilmesine dair görüntülere ulaşabiliyor.”

 

Bayramın ikinci gününde kurbanların kesildiğini belirten Numanoğlu,”Kesim işlemini bayramın ikinci günü gerçekleştirdiğimiz 70 hisse vekâlet kurbanını ilçe merkezindeki ve köylerimizdeki camilerde görev yapan din görevlisi arkadaşlarımızın yardımlarıyla ilçe merkezinde ve 34 köy veya mezramızda ikamet eden vatandaşlarımızdan 667 haneye ulaştırdık. İlçemizde ikamet eden Suriyeli kardeşlerimiz de dâhil vatandaşlarımıza kurban etlerinin ulaştırılmasına vesile olan kurban sahibi vatandaşlarımız başta olmak üzere, emeği geçen tüm arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Cenab-ı Allah kurban sahiplerinin kurbanlarını kabul eylesin.”dedi.

 

 

 

ETİKETLER : solhan kurban Diyanet İhtiyaç Sahibi 667 Aileye Kurban Eti Ulaştırdı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SOLHAN haberleri
Köşe Yazarları
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Vefat & Baş sağlığı
  • Selahattin Çetinkaya

    04.02.2016 Tarihinde vefat etmiştir.Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
  • Şükrü DOĞU

    01.02.2017 Tarihinde Solhan Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu'nun Amcası Şükrü Doğu Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet ailesine Başsağlığı dileriz.
  • Şefik HOCAOĞLU

    23.01.2016 Tarihinde vefat etmiştir.Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
    
© Copyright 2013 solhanhaber.com. Tüm hakları saklıdır.