İmam Hatip Ortaokulları Öğrenci Bekliyor

İmam Hatip Platformu Solhan İlçe Koordinatörü Mehmet Bingöl, Solhan Kız ve Erkek Anadolu İmam Hatip Ortaokul 5. Sınıfına kayıt yapan öğrenci sayısının az olması nedeniyle nakil öğrenci beklediğini belirtti.
Bu haber 2017-10-09 18:03:45 eklenmiş ve 219 kez görüntülenmiştir.


2017-2018 Eğitim öğretim döneminde Solhan Kız ve Erkek Anadolu İmam Hatip Ortaokul 5. Sınıfına kayıt yapan öğrenci sayısının az olması nedeniyle açıklama yapan İmam Hatip Platformu Solhan İlçe Koordinatörü Mehmet Bingöl, duyarlı velilerden beşinci sınıfta okuyan çocuklarını İmam Hatip okullarına naklinin yapılmasını istedi.


İmam Hatip Platformu İlçe Koordinatörü Bingöl, İlçedeki Yibo İmam Hatip Ortaokulunda 30 öğrenci, Yeşilova İmam Hatip Okulunda 61 öğrenci, Erkek Anadolu İmam Hatip Ortaokulunda ile Kız Anadolu İmam Hatip Ortaokulunda ise 5’er öğrencinin kayıtlı olduğunu belirterek duyarlı velilerden beşinci sınıfta okuyan çocuklarını Erkek ve Kız Anadolu İmam Hatip okullarına naklinin yapılmasını istedi.  

 


İmam-Hatip okulunda okuyan öğrencinin hedefinde bilgili, kültürlü, güzel ahlaklı insan olmak ve güzel bir üniversite kazanmak olduğu ifade eden İmam Hatip Platformu İlçe Koordinatörü Bingöl, İmam Hatip Ortaokulunu bitiren bir öğrenci Kur’an-ı Kerim’i öğrenecek, Peygamberin hayatını detaylı öğrenebilecek. Anadolu İmam Hatip Proje Lisesi ve Fen Lisesine gidebilecek. Namaz kılma ve diğer ibadetlere önem verme oranı daha yüksek olan İmam Hatiplerde sigara ve uyuşturucu bağımlılığının olmadığı ya da yok denecek kadar az olduğu okullardır.  Ayrıca velilerden kaliteli bir eğitim için tercihlerinin İmam Hatipten yana olmasını istiyorum.”dedi.

ETİKETLER : solhan İmam Hatip Ortaokulları Öğrenci Bekliyor
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SOLHAN haberleri
Köşe Yazarları
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Vefat & Baş sağlığı
  • Selahattin Çetinkaya

    04.02.2016 Tarihinde vefat etmiştir.Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
  • Şükrü DOĞU

    01.02.2017 Tarihinde Solhan Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu'nun Amcası Şükrü Doğu Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet ailesine Başsağlığı dileriz.
  • Şefik HOCAOĞLU

    23.01.2016 Tarihinde vefat etmiştir.Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
    
© Copyright 2013 solhanhaber.com. Tüm hakları saklıdır.