Arakanlı Müslümanlar için Yardım Kampanyası

Yetimler Vakfı'nın Arakanlı Müslümanlar için başlattığı kampanyaya destek veren Solhan Umut Kervanı, ilçede yardım kampanyası başlattıklarını duyurdu.
Bu haber 2017-10-09 18:18:03 eklenmiş ve 188 kez görüntülenmiştir.


Yetimler Vakfının Myanmar ordusu ve Budist çeteler tarafından katledilen Arakanlılar için başlatmış olduğu  "Arakanlı Müslümanlar İçin Acil Yardım" kampanyasına bir destekte Solhan’da faaliyet yürüten Umut Kervanı geldi. Solhan Umut Kervanı Temsilcisi Ayhan Erkmen, Arakanlı Müslümanlar için ilçede kampanya başlattıklarını söyledi.


Erkmen; "Arakan’daki mağdur ve mazlum kardeşlerimize bir umut olmak adına, İnsani ve vicdan olarak oradaki kardeşlerimize yardım etmek istiyoruz. Arakan’daki kardeşlerimizin yaşadığı mağduriyet ve mazlumiyet vicdan sahibi her insanın ve Müslüman’ın yüreğini dağlamaktadır. Bu manzara karşısında elimizden bir şey geliyorsa bunun gayret içindeyiz. Müslümanlar olarak bu vahşette dur demek için her insan ve Müslüman’ın harekette geçmesi lazım. Bu kardeşlerimiz hayatta kalmak için kaçarken yollarda aç ve susuz ölüyorlar. Yıllarca şirin gösterilen zalim ve müşrik Budistler tarafından hunharca katlediliyorlar. Biz Müslümanlar bu vahşette duyarsız kalamayız.  Dolayısıyla bu kardeşlerimize dost, merhamet ve yardım elini uzatmamız lazım ” ifadelerini kullandı.

 


Yardım yapılması konusunda çağrıda bulunan Erkmen; "Bizler Türkiye genelinde 3 aylık yardım kampanyasını başlatmış bulunmaktayız. Burada şunu söylüyorum. Tüm kardeşlerimizden, eş, dost tüm kardeşlerimizi yardım etmeye davet ediyoruz. Çünkü Arakan’daki kardeşlerimizin çaresizliği yüreğimizi yakmaktadır. Eğer bizler gayret çaba gösterip kardeşlerimizin dertlerine derman olup, her ortamda yapılan vahşeti dillendirip onlara sahiplik etmezsek Allah bunun hesabını bizden soracaktır. Bizlerin elinde ne geliyorsa onun gayreti içinde olalım " şeklinde konuştu.

 

 

 

ETİKETLER : solhan Arakanlı Müslümanlar için Yardım Kampanyası
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SOLHAN haberleri
Köşe Yazarları
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Vefat & Baş sağlığı
  • Selahattin Çetinkaya

    04.02.2016 Tarihinde vefat etmiştir.Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
  • Şükrü DOĞU

    01.02.2017 Tarihinde Solhan Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu'nun Amcası Şükrü Doğu Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet ailesine Başsağlığı dileriz.
  • Şefik HOCAOĞLU

    23.01.2016 Tarihinde vefat etmiştir.Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
    
© Copyright 2013 solhanhaber.com. Tüm hakları saklıdır.