1998-1 Tertip Askerler Silah Altına Alınıyor

Solhan Askerlik Şubesi Başkanlığı, Ocak-Mart 2018 er celbinde silah altına alınacak yükümlülere ilişkin duyuruda bulundu.
Bu haber 2018-01-17 12:38:51 eklenmiş ve 162 kez görüntülenmiştir.

 

 

Solhan Askerlik Şubesinden yapılan yazılı açıklamada, er statüsünde askerliğine karar aldırmış ve 1998/1 tertip olarak sevke tabi olan yükümlülerin 29 Ocak-31 Ocak ile 12-13 Mart 2018 tarihlerinde iki grup şeklinde silâhaltına alınacağı bildirildi.

 

Sevke tabi yükümlülerin sınıf ve eğitim merkezlerini gösteren listelerin askerlik şubesi ilan levhasında asıldığı, ilgililerin buradan bilgi alabilecekleri belirtilen açıklamada, " Şubat 2018 celbinden itibaren e- sevk uygulamasına başlanmış PTT’ye Nüfus cüzdanları ile bizzat başvurmaları e -devlet şifresi almaları gerekmektedir.Bu şifre ile internetten ‘’www.türkiye.gov.tr’’ adresine girilmek suretiyle ‘’Milli Savunma Bakanlığı’’ menüsü seçilerek ve buradan sevk edilecek eğitim merkezi görülebilecektir.

 E- Sevk’te gitmek isteyenler 1.Grup 12 Ocak -28 Ocak ile 2.Grup 9 Mart-11 Mart 2018 tarihleri arasında internetten ‘’Sevk Belgesi’’ (YÜSEM) evraklarınızı alarak Askerlik Şubesi Başkanlığına müracaat etmeden SEVK belgesinde belirtilen tarihte eğitim birliğinize katılmaları gerekmektedir.

 

E-Devlet üzerinden çeşitli nedenlerle sevk evraklarını almak istemeyenler ise 1.Grup 29 Ocak -31 Mart dahil, 2.Grup ise 12 Mart-13 Mart 2018 tarihleri tarihleri arasında Askerlik Şubesi Başkanlığına bizzat müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

 Sevk evrakını almak üzere Askerlik Şubesine başvuracak yükümlülerin, Nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 Sevk evrakını almayanlar ile aldığı halde birliklerine katılmayanlar Bakaya suçunu işlemiş olacaklarından idari para cezası verilerek cezalandırılabileceklerdir. Bu nedenle yükümlülerin zamanında sevk evrakını almaları ve kendilerine tanınan yol süresi sonunda birliklerine katılmaları önem arz etmektedir." denildi.

 

 

ETİKETLER : solhan 1998-1 Tertip Askerler Silah Altına Alınıyor
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SOLHAN haberleri
Köşe Yazarları
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Vefat & Baş sağlığı
  • Selahattin Çetinkaya

    04.02.2016 Tarihinde vefat etmiştir.Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
  • Şükrü DOĞU

    01.02.2017 Tarihinde Solhan Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu'nun Amcası Şükrü Doğu Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet ailesine Başsağlığı dileriz.
  • Şefik HOCAOĞLU

    23.01.2016 Tarihinde vefat etmiştir.Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
    
© Copyright 2013 solhanhaber.com. Tüm hakları saklıdır.