Engelli Memur Adaylarına Kayıt Uyarısı

Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Mücahid Korkutata, bu yıl ilk kez kayıt yapacak olan engelli memur adaylarına kayıt uyarısında bulundu.
Bu haber 2018-02-14 11:25:37 eklenmiş ve 71 kez görüntülenmiştir.

 

Altı nokta körler derneği Bingöl Şube Başkanı ve Ankara Genel Merkez Basın Yayın Ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mücahid Korkutata, bu yıl ilk kez kayıt yapacak olan engelli memur adaylarına kayıt uyarısında bulundu.

Korkutata, açıklamasında şunları söyledi:

“Ülkemizde engellilerimizin istihdamını artırmak amaçlı çeşitli istihdam seferberlikleri ve kamuya alımlar sağlanmaktadır bu kapsamda pozitif ayrımcılık gereğinin de yapılması ile beraber 2 Yılda bir kamuda çeşitli sayılarda alımlar yapılmakla beraber 2018 yılı itibari ile 2500 Engelli kardeşimizin ataması beklenmektedir.

Bu yıl ilk defa kayıt yapacak adaylarımız Bingöl Aile Politikalar il müdürlüğümüze belirtilen tarihlerde başvuru yaparak kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir birçoğu engellimizin konuyla ilgili duyurulardan haberdar olmamalarından dolayı bilgilendirme amaçlı çeşitli çalışmalarımız olup basınımız ile duyurulardan haberdar olamayan engellilerimize de buradan bir hatırlatma yapmak ihtiyacın da bulunmaktayız.

EKPSS 2018 sınavına başvuru tarihi 06-02-2018 ile 21-02-2018 tarihleri arasında olacak.

Kura başvuru tarihi: 02-05-2018 ile 16-05-2018 tarihleri arasında yapılacak

Sınav tarihi: 22-04-2018 Pazar gün yapılacak.

 

Sınav sonuçları ise 17-05-2018 tarihinde açıklanacaktır. Tüm adaylarımıza yüce Allah tan başarılar diliyor engellilerimiz için kadroların artırılmasını da talep ediyoruz. Şu anda kamuda çalışan hizmetli kadrosunda olan kardeşlerimizin de memur kadrolarına alınması için yetkililerimizin bu taleplerimizi de gerekli mercilere iletmeleri konusunda hassasiyet göstermelerini diliyorum.”dedi.

ETİKETLER : bingöl Engelli Memur Adaylarına Kayıt Uyarısı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL haberleri
Köşe Yazarları
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Vefat & Baş sağlığı
  • Selahattin Çetinkaya

    04.02.2016 Tarihinde vefat etmiştir.Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
  • Şükrü DOĞU

    01.02.2017 Tarihinde Solhan Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu'nun Amcası Şükrü Doğu Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet ailesine Başsağlığı dileriz.
  • Şefik HOCAOĞLU

    23.01.2016 Tarihinde vefat etmiştir.Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
    
© Copyright 2013 solhanhaber.com. Tüm hakları saklıdır.