Bingöl’den Hakkari’ye Kitap Gönderdiler

Hakkâri’de görev yapan Bingöllü Öğretmenin çağrısına kayıtsız kalmayan Bingöl’deki meslektaşları “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” sloganıyla başlatılan kampanyaya topladıkları kitapları göndererek destek oldular.
Bu haber 2018-03-12 16:43:40 eklenmiş ve 76 kez görüntülenmiştir.

 

 

Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde görev yapan Bingöllü bir öğretmen okullarında kütüphane olmadığını öğretmen arkadaşlarına sosyal medya üzerinden yardım çağrısında bulundu. Çağrıya kulak veren Yeşilyurt Ortaokulunda görev yapan Türkçe Öğretmeni Nurullah Vergi, Taşıma merkezi olan ve dezavantajlı bölgedeki bu okula empati kurarak öğrenci ve öğretmen arkadaşlarından “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” sloganıyla Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Konur Köyü Dereyanı Mezrası İlköğretim Okulu için yardım çağrısında bulundu. İlkokul ve ortaokul seviyesindeki roman ve hikâyeleri getiren öğrenciler bu kampanyaya büyük katkı sağladı. Yeşilyurt Ortaokulu ve Sultan Abdülhamit Han Ortaokulu öğrencilerinin Hakkâri Şemdinli Konur Köyü Dereyanı Mezrası İlköğretim Okulu için başlattıkları kampanya sonucunda kitaplar kolilenerek Hakkâri’ye gönderildi.

 

 

Türkçe Öğretmeni Nurullah Vergi yapılan yardımlarla ilgili “emeği geçen öğrencilere, Yeşilyurt Ortaokulu Müdür Yardımcısı Rasim Demir’e, Okul Öğretmeni Abdurrahman Çelikkaya’ya Sultan Abdülhamit Han Ortaokulu Müdür Yardımcısı Necmettin Esen’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

ETİKETLER : Bingöl’den Hakkari’ye Kitap Gönderdiler
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL haberleri
Köşe Yazarları
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Vefat & Baş sağlığı
  • Selahattin Çetinkaya

    04.02.2016 Tarihinde vefat etmiştir.Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
  • Şükrü DOĞU

    01.02.2017 Tarihinde Solhan Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu'nun Amcası Şükrü Doğu Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet ailesine Başsağlığı dileriz.
  • Şefik HOCAOĞLU

    23.01.2016 Tarihinde vefat etmiştir.Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
    
© Copyright 2013 solhanhaber.com. Tüm hakları saklıdır.