Rektör Çapak, Kan Bağışında Bulundu

Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, kampüs içerisinde kurulan kan bağışı tırına giderek kan bağışında bulundu. Kan bağışının başka bir insanın hayatını kurtarmak kadar değerli olduğunu belirten Çapak, “Kimin ne zaman kana ihtiyacı olduğu bilinmez. Her an kendimize lazım olacakmış gibi kan bağışına önem vermeliyiz.” dedi.
Bu haber 2018-03-12 16:54:52 eklenmiş ve 84 kez görüntülenmiştir.

 

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, kan bağışına destek vermek ve kan bağışı bilincini geliştirmek amacıyla Bingöl Üniversitesi Merkez Kampüsünde Türk Kızılay’ı tarafından kurulan kan bağışı tırını ziyaret ederek kan bağışında bulundu. Kan bağışının oldukça önemli olduğunu belirten Prof. Dr. Çapak, insanların ihtiyaç duyduğunda kan bulunamadığı takdirde ölümlerin yaşanabileceğini ifade etti.

 

Prof. Dr. Çapak,“Kan, insan için hayati önem taşır. Hangimizin ne zaman kana ihtiyacı olduğunu bilemeyiz. Her an başımıza gelebilecek küçük bir kazada bile kan kaybı yaşanabilir ve kana ihtiyacımız olabilir. Veya çok yakın çevremizden birinin kana ihtiyacı olabilir. Ya da hiç tanımadığımız birinin kana ihtiyacı olabilir. Kan bağışında bulunmak bir hayat kurtarmak kadar kıymetlidir” diye konuştu.

 

 

ETİKETLER : Rektör Çapak Kan Bağışında Bulundu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BİNGÖL haberleri
Köşe Yazarları
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Vefat & Baş sağlığı
  • Selahattin Çetinkaya

    04.02.2016 Tarihinde vefat etmiştir.Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
  • Şükrü DOĞU

    01.02.2017 Tarihinde Solhan Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu'nun Amcası Şükrü Doğu Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet ailesine Başsağlığı dileriz.
  • Şefik HOCAOĞLU

    23.01.2016 Tarihinde vefat etmiştir.Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
    
© Copyright 2013 solhanhaber.com. Tüm hakları saklıdır.