“MTAL Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” Projesi

Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri,"Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor" projesi kapsamında ilçemizdeki yaşlıları ve ihtiyaç sahiplerini ziyarette bulundu.
Bu haber 2018-04-12 16:02:10 eklenmiş ve 215 kez görüntülenmiştir.

 

Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor" projesi kapsamında ilçemizdeki yaşlıları ve ihtiyaç sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırıcı bilgilendirme ya da yardımlar ulaştırma, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ya da manevi dokunuşlar bulunma amacıyla ziyarette bulundular.

Proje Koordinatörü Okul Müdür Yardımcısı Selman Boylu, "MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüzün Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesini okulumuzda bulunan alanlara uyarlayarak hazırladığımız proje ile ilçemizdeki yaşlı, ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç, manevi destek ve ilgi bekleyenleri mutlu etmek ve öğrencilerimizin yardımda bulunma, paylaşma, fedakarlık, iyilikte yarışma gibi insani değerlerin tadına varmasını ve bu erdemleri desteklemeyi hedefledik. Öğretmen ve öğrencilerimizle ziyaret ettiğimiz yaşlı ve hasta teyzemizin genel ev temizliğini yaptık. Ayrıca bir öğün bile olsa hazırladığımız sofra ile teyzemize ikramda bulunduk. Teyzemizin yaşam tecrübelerini de aktardığı hoş sohbeti ise ziyaretimizin en kıymetli hediyesi oldu. Günün sonunda teyzemizin hayır dualarını alan öğrencilerimiz tüm yorgunluklarına rağmen paylaşma, karşılıksız yardım duygularının tarifsiz mutluluğunu ve iyilikte bulunmanın büyük zevki ile ayrıldılar. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize modern dünyanın insani değerlerimizi yakıp kavurduğu bir zamanda merhamet denizinden birer damla oldukları için minnettarız." sözleri ile projenin hedeflerini ve kazanımlarını aktardı.

ETİKETLER : solhan “MTAL Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” Projesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SOLHAN haberleri
Köşe Yazarları
Namaz Vakitleri
Arşiv Arama
- -
Vefat & Baş sağlığı
  • Selahattin Çetinkaya

    04.02.2016 Tarihinde vefat etmiştir.Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
  • Şükrü DOĞU

    01.02.2017 Tarihinde Solhan Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu'nun Amcası Şükrü Doğu Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet ailesine Başsağlığı dileriz.
  • Şefik HOCAOĞLU

    23.01.2016 Tarihinde vefat etmiştir.Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
    
© Copyright 2013 solhanhaber.com. Tüm hakları saklıdır.