“Bu Şehre Borcumu Ödemek için Varım”
AK Parti aday adayı Ekinci; Bilgimi, tecrübemi ve aldığım şeyleri bu şehre karşı bir borcum olarak ödemek istiyorum dedi.
“Bu Şehre Borcumu Ödemek için Varım”


Bingöl AK Parti Milletvekili Aday Adayı Yılmaz Ekinci, basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

Bingöl'e karşı hiçbir zaman kayıtsız kalmadığını ifade eden Ekinci;“Doğduğum, çocukluğumun geçtiği Bingöl ile ilgili bağlantım hiç kopmadı. İnsan doğduğu yeri seçmez ama nerede gömüleceğini vasiyet edebilir. Hayat da öyledir, doğduğu yere karşı özel bir ilgi duyar. Bingöl hayatımın her döneminde gelip nefes aldığım atalarımın şehri oldu. Bu şehre karşı hiç bir zaman kayıtsız kalamadım. Bugün de bunun için varım. Bilgimi, tecrübemi ve aldığım şeyleri bu şehre karşı bir borcum olarak ödemek istiyorum “diye konuştu.

“Yeni Türkiye'nin idari ve sosyoekonomik yapısının dizayn edildiği bir dönemeçteyiz”

Hayatı güzelleştirebilmek için insana ve kainata bir şeyler ilave etmek gerektiğine vurgu yapan Ekinci, “Benim hayatta temel beklentim ve uğraşım; bir şeyi güzelleştirmektir. İnsan, bunun için yaratıldı. Kâinatta değişikliği ve dönüşümü sağlayan tek varlık insandır. Bütün varlıklar doğaya uyum gösterip yaşamak zorundadırlar. İnsan ise doğayı kendi fıtratına uygun hale getiren tek varlıktır.  Siyaset ve devlet dediğimiz aygıt bunun için peyda oldu. Yaşamı güzelleştirmek ve hayatı çekici kılmak için bu faaliyetler ve kurumsal yapılar doğdu.  Sosyal ve beşeri faaliyetleri düzenleyen normlar siyaset tarafında üretilir. Yeni Türkiye'nin idari ve sosyo ekonomik yapısının dizayn edildiği bir dönemeçte geçiyoruz. Bende birikimimi burada kullanmak için siyasete atıldım. Bir kamu yönetim uzmanı olarak bu alanla ilgili ciddi çalışmalarım ve emeğim var. "21 yüzyılda Kamu Yönetimi ve Yöneticileri", Yerelden Evrensele Düşünceler" ve "Değişen Dünyada Değişmeyen Kamu Yönetim Yapımız " kitaplarına imza atmış bir insanım. Ayni zamanda bir üst düzey kamu bürokratı olarak yaptıklarımız ortadadır. Ayrıca böylesi dönemlerde fazla mütevazı olmamak kaydıyla bir düşünür ve yazarım. İnsanıma, bölgeme, ülkeme ve dünyaya karşı bir sorumluluğum vardır ve buna katkı koyabilmek için siyasetteyim.  Siyaset, almak değil vermek sanatıdır. İnsana ve kainata bir şeyler ilave edenler, ancak hayatı güzelleştirebilirler. Siyasette bunun için varım” şeklinde konuştu.

Kategori: SİYASET
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-