Advert
AÖF Yaz Okulu Kayıtları Yarın Sona Eriyor
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yaz okulu bu yıl ilk defa yapılacak. Yaz okuluna kayıtlar Cuma günü sona eriyor.
AÖF Yaz Okulu Kayıtları Yarın Sona Eriyor


İlk defa hayata geçirilen Yaz Okulu uygulaması için son kayıt tarihi 28 Haziran. Öğrenciler yaz Okulu’nda en fazla beş ders alabilecekler.

 

Kimler Kayıt Yaptırabilir? 

Anadolu Üniversitesinin internet sitesinden yapılan açıklamada yaz okuluna kayıt yaptırabilecekler 5 madde de sıralandı. İşte kayıt yaptırabilecekler: 

1- Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir. 

2- 2018-2019 öğretim yılında son kez yapılacak üç ders sınavına girme hakkı bulunan öğrenciler isterlerse yaz okuluna başvurabilirler. Ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrenci, üç ders sınavına katılamaz. 

3- Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir. Tüm bu koşullarda yaz okulunda en fazla 5 ders seçebilirler. 

4- Öğrenim gördüğü programda FF harf notlu dersi/dersleri olan öğrenci yaz okulunda bu dersi/dersleri alabilir.

5- Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00’ın altında olan öğrenciler, koşullu geçtikleri dersleri yani CD, DC ve DD harf notu aldıkları ders/dersleri yaz okulunda alabilir.

 

Kayıtlar Anadolu Üniversitesinin İnternet Sitesinde 

Açıklamada yaz okuluna kayıtların aof.anadolu.edu.tr adresindeki Yaz Okulu Kayıt İşlemleri linkinden ilgili kayıt tarihleri arasında yapılacağı belirtildi. Ayrıca Genel not ortalaması 2,00 veya 2,00'nin üzerinde olup FF harf notu haricinde başarısız dersi bulunmayan öğrenci, not yükseltmek için ders seçemeyeceği de ifade edildi. 

Genel not ortalaması 2,00’nin altında olup başarısız olan FF harf notlu dersle birlikte koşullu geçer (CD, DC ve DD) harf notu alınan ders/derslerden en fazla 5 ders seçebileceği açıklandı.

 

Ücretler Belli Oldu 

Alınan Ders Sayısına Göre Ödenecek Öğretim Gideri Ücreti

 Yaz okulunda 1 Ders alan öğrenci Toplam 160,00 öder. 

Yaz okulunda 2 Ders alan öğrenci Toplam 175,00 öder. 

Yaz okulunda 3 Ders alan öğrenci Toplam 190,00 öder. 

Yaz okulunda 4 Ders alan öğrenci Toplam 205,00 öder. 

Yaz okulunda 5 Ders alan öğrenci Toplam 220,00 öder.

 

Sınav Tarihleri Belli Oldu

Yaz okulu sınavları 14-15 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Yaz okulu sınavlarının bütün illerde yapılması planlanmaktadır.

Kategori: DİĞER HABERLER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-