Advert
Binşifa Bal Festivali Ertelendi
Bingöl Valiliği, Barış Pınarı Harekatı'ndan dolayı 11-13 Ekim tarihlerinde yapılması planlanan Binşifa Bingöl Bal Festivali'nin ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.
Binşifa Bal Festivali Ertelendi


Yurdun birçok bölgesindeki festivaller, ‘Barış Pınarı Harekatı'ndan dolayı ertelendi. Bu kapsamda Bingöl Valiliği de, alınan karar gereği 11-13 Ekim tarihlerinde yapılması planlanan Binşifa Bingöl Bal Festivali'nin ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı.

Valilik açıklamasında; “Ülkemizin uluslararası hak ve yükümlülüklerinden doğan meşru müdafaa hakkı kapsamında, Fırat'ın doğusunda milli güvenliğimiz için tehdit oluşturan PKK/PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütleri ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla 09 Ekim 2019 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın emriyle “Barış Pınarı Harekâtı” başlatılmıştır. Ülkemizin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlatılan ‘Barış Pınarı Harekatı'nda Kahraman Ordumuza muvaffakiyetler dileriz. Kalbimiz ve dualarımız daima Mehmetçikle beraber olacaktır. Yaşadığımız bu gelişmeler nedeniyle, İlimizde 11-13 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan ve bu doğrultuda tüm hazırlıkları tamamlanarak program içeriği kamuoyu ile paylaşılan ‘Uluslararası Binşifa Bingöl Bal Festivali', Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şahs-ı manevisine saygı gereği ‘ileri bir tarihte yapılmak üzere' ertelenmiştir” denildi.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-