Solhan’da Sağlık Çalışanlarına 2.Doz Covid-19 Aşısı Yapıldı
İlçemizde CoronaVac aşısının 2.doz uygulaması Sağlık çalışanlarına yapılmaya başladı.
Solhan’da Sağlık Çalışanlarına 2.Doz Covid-19 Aşısı Yapıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 2. Doz koronavirüs aşısını yaptırmasının ardından tüm il ve ilçelerle beraber Solhan’da da 2.doz CoronaVac aşısı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fırat Makta’ya yapılarak başlamış oldu.
Solhan İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen programla Çin’den gelen Covid-19 aşılarının ikinci doz uygulaması 11.02.2021 tarihi itibariyle Sağlık çalışanlarına yapılarak uygulamaya geçildi.
Solhan Aile Sağlığı Merkezinde Koronavirüs aşısını yapıldığı uygulamaya katılarak aşıyı olan İlçe Sağlık Müdürü Fırat Makta yaptığı açıklamada, “İlk etapta sağlık çalışanlarımızın aşılanmasıyla bugün bizde üzerimize düşeni yaparak 2.doz aşımızı olduk ve hayırlı olmasını diliyorum. Aşı ile hepimiz bağışıklığımızı kazanacağız. 65 yaş üstü vatandaşlarımız herkes ivedilikle aşılarını olacaktır. Alo 182 Hattını arayarak ya da www.mhrs.gov.tr/ adresine girerek aşı için randevu oluşturabilirler. Koronavirüsten kurtulduk diyene kadar tüm vatandaşlarımızın maske, mesafe ve temizlik konusundaki tedbirleri bırakmamalarını istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-