Advert
KIZ ÖĞRENCİLERİ İCAZET BELGELERİNİ ALDI
Bingöl İlim İrfan Medresesinde eğitimini tamamlayan 17 kız öğrenci, icazet ve mezuniyet belgesini aldı. Medrese eğitimini tamamlayan 17 kız öğrenci için Bingöl’de düzenlenen programla icazetleri verildi.
KIZ ÖĞRENCİLERİ İCAZET BELGELERİNİ ALDI

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!


İcazet için düzenlenen merasim, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Törende yapılan konuşmalarda, İslami ilimlerin öğretilmesi için medrese kültürünün yaygınlaşması ve seferberlik halinde olması gerektiği, Kur’an ve sünnetin öğrenilmesi için medreselerin en uygun yerler olduğu vurgulandı.
Programa öğrenciler, öğrencilerin aileleri ilim irfan medresesi talebelerin aileleri ve halktan yoğun katılımın olduğu programa konuşmacı olarak İTTİHADUL ULEMA üyelerinden Mehmet Göktaş ve Molla Sahip Korkutata katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Molla Sahip Korkutata, medreselerin, toplumun ihyası için büyük bir vazife üstlendiğini, toplum olarak bu gibi yerlere sahip çıkmak gerektiğine değindi.
Programda bir konuşma yapan İTTİHADUL ULEMA üyelerinden Mehmet Göktaş bu tür programlara toplumun ihtiyacı olduğunu belirtti,
Göktaş, "Bizler insanlara maldan mülkten ve makamdan daha değerli bir hazine götürebiliriz. Bu hazine maddiyattan daha üstün manevi bir hazinedir ve bu maneviyat hazinesiyle insanlar huzuru bulurlar. İşte bugün yaptığınız budur, yaptığınız çalışmayı basit görmeyin siz çok değerli bir yolda ve çok değerli bir yol azığı taşımaktasınız bunun farkında olun." ifadelerini kullandı.
Program, konuşmaların ardından kentteki İTTİHADUL ULEMA medresesinde ilmini tamamlayan 17 talebeye plaket ve icazet takdimi yapılarak son buldu.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert