Advert
SOLHANLI SPORCULAR FİNALLERE KATILMAYA HAK KAZANDI
Okul sporları faaliyet programı kapsamında, 17 ilden 289 sporcunun katıldığı yıldızlar ve gençler kategorisinde kros yarışları düzenlendi. Ferdi ve takım olarak derece elde eden Solhanlı sporcular final yarışlarına katılmaya hak kazandılar.
SOLHANLI SPORCULAR FİNALLERE KATILMAYA HAK KAZANDI

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün okul sporları faaliyetleri kapsamında düzenlediği okullar arası yıldızlar ve gençler kros yarışmaları, 17 ilden 289 sporcu ve 42 okul takımının katılımı ile Bingöl Üniversitesi Dağlık alan parkurunda gerçekleştirildi.

 

Grup yarışlarında yıldız erkeklerde ferdi olarak Solhan Atatürk Orta Okulu'ndan İbrahim Açan 1'inci, Solhan Yeşilova İmam Hatip Orta Okulu'ndan Musa Ayaz Çakar 2'inci olurken, genç erkekler kategorisinde yarışmalara katılan Solhan Hüseyin Artunç  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2'inci olarak Adana da yapılacak olan final yarışlarına Solhan'dan ferdi ve genç erkek takımı olarak Bingöl'ü temsil edecekler.

Yarışlar sonunda dereceye giren sporculara, kupa ve madalyaları Bingöl Gençlik Spor Şube Müdürleri okul idarecileri tarafından takdim edildi.

Dereceye giren okul takımları, 26 Şubat’ta Adana ilinde düzenlenecek olan okullar arası Türkiye Kros Şampiyonasında illerini temsil edecek.

 

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert