Advert
ENSAR VAKFI BAŞKANI KATIKSIZ'DAN ÖNEMLİ ÇAĞRI
Seçmeli derslerin seçim sürecinin başlamasıyla birlikte Bingöl'de velilere ve eğitimcilere çağrıda bulunan Ensar Vakfı Bingöl Şube Başkanı Mansur KATIKSIZ, “Ortaokullarda ve liselerde her yıl olduğu gibi bu yılda seçmeli ders olarak verilecek olan Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer derslerini 21 Ocak 2022 tarihine kadar çocuklarımıza seçtirelim” dedi.
ENSAR VAKFI BAŞKANI KATIKSIZ'DAN ÖNEMLİ ÇAĞRI

Haberin videosu için tıklayın! Haberin galerisi için tıklayın!

Ensar Vakfı Bingöl Şube Başkanı Mansur Katıksız’dan Önemli Çağrı; “Kur'an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer Seçmeli Dersleri Öğrencilerimize Seçtirelim”

Başkan Katıksız yaptığı açıklamada; “Kur’an-ı Kerim ahlakına sahip bir nesilden ailesine ve milletine hayırdan başka bir şey gelmez. Bütün veliler çocuklarının kendilerine yakışır bir evlat olmasını beklerler. Onun için velilerin Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer dersini seçerek çocuklarını yönlendirmelerini bekliyoruz. Bu çocukların hem geleceği için hem de dini noktada daha iyi yetişebilmesi için çok önemlidir.” dedi.

BU KONUDA HASSAS DAVRANIN
Bu konuda hassas davranılmasını vurgulayan Katıksız açıklamasının devamında, “Nüfusunun 98’i Müslüman olan bir ülkede Kur’ân-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer derslerini öğrencilerimizin almasını sağlamalıyız. Nitekim Allah’ın Kitabı ve  Sevgili Peygamberinin örnek ahlâkı ile tanışmayan bir gençliğin, kendi öz değerlerinden uzaklaşarak her türlü yanlış düşünceye açık hale geleceği ve geleceğimizi tehlikeye sokacağı bilinmelidir. Bütün halkımızı bu konuda hassas davranmaya davet ediyoruz. Yüzde 98’i Müslüman olan ülkede, yüzde 98 çoğunluğa sahip olan insanların inançlarını ve doğrudan hayata bakışını ilgilendiren derslerin o insanların önüne seçmeli olarak konulmamalıdır. Mevcut süreçte Hz. Muhammed’in hayatının, Kur’an-ı Kerim’in seçmeli ders yapılarak öğrencilerin önüne konulması evet bir başarıdır, ama bu bir pansuman tedbirdir. Biz, kendi inancımızla ilgili pansuman tedbir değil gerçek tedavinin olmasını isteriz. Okul idaresinin ‘bunu okutacak öğretmenim yok’, ‘yerim yok’, ‘yeterli sayıda seçen olmadı’ diyerek seçimleri geri çevirmesi gerçek bir sebep de olmamalı" İfadelerini kullandı.Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert