Advert
as

ÖĞRENCİLERİN 18 PROJESİNE TÜBİTAK'TAN DESTEK

ÖĞRENCİLERİN 18 PROJESİNE TÜBİTAK'TAN DESTEK

TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2021/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme sonuçları belli oldu. Yapılan değerlendirme sonuçlarına göre Üniversitenin farklı fakülte ve meslek yüksekokullarında öğrenim hayatına devam eden öğrencilerin öğretim elemanları danışmalığında hazırladığı ve TÜBİTAK'a sunduğu 23 projeden 18 tanesi destek almaya hak kazandı.

TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2021/2 Dönemi değerlendirme sonuçlarına göre birim bazında en çok projesi kabul gören fakültemiz 4 proje ile Fen Edebiyat Fakültesi oldu.

Sırayla 3'er proje ile Veteriner Fakültesi ve Ziraat Fakültesi takip etti. Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulunun 2 projesi destek bulurken, Diş Hekimliği Fakültesi ve Mimarlık- Mühendislik Fakültesi de 1'er projesi destek kapsamına alındı.

Ayrıca Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu da 1'er projesi TÜBİTAK taraflıdan destek almaya hak kazandı.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, 18 öğrencinin projesinin TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanmasının Bingöl Üniversitesi camiası olarak kendilerini çok gururlandırdığını belirterek şunları söyledi: “Üniversitemiz sadece fiziksel anlamda büyümüyor. Niteliksel olarak başarı çıtasını her yıl daha da üst sıralara tırmandırıyor. Obez üniversite olmayacağımızı daima söylüyorum. Nitelik olarak büyümeye devam edeceğiz. Başarıda öğrencilerimiz ile öğretim elemanlarımızı ve emek harcayan herkesi tebrik ediyorum.”

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum