Advert
as

AYAK TENİSİ TURNUVASINDA AFET BÖLGESİ YAŞATILDI

AYAK TENİSİ TURNUVASINDA AFET BÖLGESİ YAŞATILDI

Solhan'da başlatılan Ayak Tenisi Turnuvasının finali yapılarak kupa töreni düzenlendi. Turnuvadaki takımlara, afet bölgesindeki şehirlerin isimleri verildi.

Solhan Kaymakamlığı’nın desteğiyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından beş branşta başlatılan turnuvalardan 4’ünün finali yapılarak ödülleri verildi. Voleybol turnuvasının finali ise ileri bir tarihe alındı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu’nda oynanan müsabakalarda derece elde eden takımların kupa ve ödülleri Kaymakam Muhammed Çetin, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ve Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner tarafından verildi. Programa, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

ADIYAMAN ŞAMPİYON OLDU

Malatya ve Adıyaman takımları arasında oynanan final müsabakasında Adıyaman takımı galip gelerek turnuvada şampiyonu oldu.

Takımlara deprem bölgesindeki illerin isimlerinin verildiğini belirten Ayak Tenisi Bingöl İl Temsilcisi Serdar Demir, “19 Mayıs etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor Müdürümüz Zülfü Çalışkan bizim branşımızı da turnuvaya katmak istedi. Bizde bunu Ayak Tenisi İl Temsilciliği olarak en güzel şekilde üstlendik. Turnuvamızda iki gün grup maçlarımız oldu. İki gruba ayırdık takımlarımızı. 12 takımımız vardı. İki grup altışar takımdan ilk dört takımlar çeyrek finale çıktı. Çeyrek final, yarı final ve bugünü de finale ayırdık. Takımlarımıza deprem bölgesinde illerimizin isimlerini vermek istedik. Acımız şuan çok taze ve bunu hiçbir zaman unutmak, unutturmak istemiyoruz. Oradaki deprem bölgesindeki insanlara yardım etmek istiyoruz. Onları unutmamamız onlar için de çok değerli. Biz turnuvamızda takımlarımıza; Adıyaman, Elazığ, Hatay, Malatya gibi illerimizin isimlerini verdik. Turnuvamızdaki birçok takımımız güzel bir performans sergiledi. İl temsilciliği olarak da bunu güzel bir şekilde üstlendik. Haziran ayında Türkiye şampiyonamız var ayak tenisinde. İnşallah Solhan Ayak Tenisini Bingöl adına güzel bir şekilde temsil etmek istiyoruz orada. İki kez şampiyon olduğumuz turnuvada üçüncü kez şampiyon olmak istiyoruz. Bunun dışında ekim ayında da Kıbrıs’ta Avrupa Şampiyonası olacak. İkinci kez katılacağımız Avrupa Şampiyonasında en son üçüncü olmuştuk. Triple Men kategorisinde. Bu sefer şampiyonluk hedefimiz var. İnşallah antrenmanlarımıza başlayacağız. Turnuvaya katılan bütün takımlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün finalde Adıyaman ve Malatya ekiplerimiz var. Bunları unutturmamak adına inşallah güzel bir final yaşatacağız.” şeklinde konuştu

Emeği geçenlere teşekkür eden Kaymakam Muhammed Çetin,“Bugün 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında ödül alan öğrencilerimizin ödüllerini verdik. Bu hafta sporu tüm ilçemizin geneline yaydık. Çeşitli etkinlikler düzenledik. Bu etkinliklerin gerçekleşmesinde katkısı olan başta İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Katılım gösteren, bu hafta bizlerle birlikte olan, sporun içinde olan tüm gençlerimize, yetişkinlerimize çok teşekkür ediyoruz.”

 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum