Advert
as

ÖNDER'DEN "DERSİMİZ FİLİSTİN" GÖSTERİSİ

ÖNDER'DEN

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde gençlerin dilinden Gazze’deki çocukların yaşam hakkı başta olmak üzere eğitim hakkı ve diğer haklarını savunmak üzere Solhan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde bir basın açıklaması yaptı.

Solhan Kız Anadolu İmam hatip Lisesindeki öğretmen ve öğrenciler, “Dersimiz Filistin” basın açıklaması ile Filistinli kardeşlerinin yanında olduklarını belirtip, tüm dünyayı İsrail işgal ve soykırımına dur demeye çağırdı. Basın açıklaması 81 il merkezindeki okullarda da eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

7 Ekim 2023 tarihinden itibaren Gazze’de devam eden İsrail saldırılarında okullar, hastaneler, fırınlar ve yardım merkezleri bombalandı; kadın, çocuk, yaşlı demeden binlerce Filistinli şehit oldu. İşgalin ilk günlerinden itibaren çeşitli platformlarda eylemler düzenleyen ve İsrail soykırımına karşı duran ÖNDER İmam Hatipliler Derneği, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde gençlerin dilinden Gazze’deki çocukların yaşam hakkı başta olmak üzere eğitim hakkı ve diğer haklarını savunmak üzere bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını okuyan okul öğrencisi Sevil Esma Azak,” Filistin’i yıllardır abluka altında tutan terör devleti İsrail, 7 Ekim’den bu yana yeni bir işgal girişimde bulunmaktadır. Hatta buna soykırım diyebiliriz.

Camilerimiz, okullarımız, hastanelerimiz, kardeşlerimizin evleri bombalanmakta; kadın-çocuk, yaşlı-genç gözetmeksizin İsrail bir katliam yapmaktadır. Türkiye’den ve ümmet coğrafyasının çeşitli ülkelerinden gönderilen yardımlar sınır kapılarından içeri alınmamaktadır. Şehitlerimizin cenazeleri kaldırılamazken gazilerimizi tedavi etmek için ilaç ve tıbbi ekipmana ulaşılamamaktadır.

Her şeyden öte Gazzeli çocuklar ve gençler; Öğretmenler Günü olarak kutlanan bugünde temel haklardan olan eğitimi alamamaktadır. Bunu, kendisini “demokratik” ve “hürriyet savunucusu” gösteren devletler de sessiz bir şekilde izlemektedir.

Bizler, Gazze’deki kardeşlerimiz için Türkiye’den sesleniyoruz; siyonist devlet İsrail’in işlediği savaş suçlarının bir an önce durdurulmasını istiyoruz. Tüm vicdanı olan insanlığa çağrımızdır; tek yürek olup bu soykırıma dur diyelim. Annelerinden, babalarından, ailesinden ayrılan, anne babalarının gözü önünde şehit olan, gazi olan çocuklar… Velhasıl insanlık adına bu katliamı durdurun artık.

Ümmet coğrafyalarındaki tüm kardeşlerimize de bir çağrımız var!

Arkadaşlar, biz burada cephede değiliz ama elimiz kolumuz bağlı bekleyemeyiz. Peki, ne yapabiliriz? Sizleri boykota davet ediyoruz, boykota katılarak İsrail’e karşı olmaya davet ediyoruz.

Boykotla büyük sonuçlar alamayacağız belki ama karınca kararınca safımız belli olsun istiyoruz. Peygamber Efendimizin hadisi şerifinde olduğu gibi, “Kişi sevdiğiyle beraberdir” diyoruz, biz de Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ifade edebilmek üzere boykota devam ediyoruz.

Son olarak; Gazze’deki çocuklar da tüm dünyadaki çocuklar kadar yaşama hakkı ve eğitim alma hakkına sahiptir. Hiçbir çocuk eğitim hakkından mahrum edilemez.

Biz inanıyoruz ki dünyanın birçok ülkesinde vicdanı hür, aklı selim herkes bu seslenişimize destek verecektir.

Filistinli çocuklar özgür olana dek durmayacağız. Sesimizle, sözümüzle, eylemlerimizle onlara destek olacağız. Yaşasın Filistinli çocuklar, yaşasın Özgür Filistin”

Açıklama sonrasında, şehit edilen gençlerin isimleri okunarak, yoklama yapılıp “burada” denildi.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum