Advert
as

KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASINDA YILDIZ İL İKİNCİSİ OLDU

KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASINDA YILDIZ İL İKİNCİSİ OLDU

Kız İmam Hatip Ortaokulları arası Genç Nida Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma yarışmasında Yeşilova İmam Hatip Ortaokul Öğrencisi Elifnur Yıldız il ikincisi oldu.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Bingöl genelindeki imam hatip ortaokullarının katılımıyla düzenlenen Genç Nida Kız Öğrenciler Arası Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasında Yeşilova İmam Hatip Ortaokul Öğrencisi Elifnur Yıldız il ikincisi oldu.

 Din Öğretimi Şubesi tarafından düzenlenen "Genç Nida Kız Öğrenciler Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması" Bingöl Merkez İmam Hatip Ortaokulu koordinesinde 8 Aralık Cuma günü Borsa İstanbul Mustafa Kemal Paşa İlkokulu konferans salonunda gerçekleştirildi. Yarışma keyifli ve bir o kadar heyecanlı bir ortamda gerçekleştirildi.

 Yarışma jürisinin değerlendirmesi sonucu dereceye giren okullar belirlendi. Buna göre;

 Birinci, Bingöl Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Şeyma Bayar oldu ve ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özel'den aldı.

 İkinci, Solhan Yeşilova İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Elifnur YIldız oldu ve ödülünü İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdulhaluk  Çakan'dan aldı.

 Üçüncü, 15 Temmuz  Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi  Hatice  Kübra  Göker oldu ve ödülünü ÖNDER  Başkanı Sadullah ARPA'dan aldı.

 Kapanış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özel, Kur'an-ı Kerim'i okuma sevgisinin erken yaşlarda başlaması gerektiğini, bu kapsamda bu tür etkinliklerin bu amaca hizmet ettiğini ifade etti.

Yarışmanın amacının sıralama oluşturmak olmadığını, her öğrencinin gönlümüzde birinci olduğunu sözlerine ekleyen Özel, öğrencilerimizin hazırlanmasında emeği geçen danışman öğretmen ve velilerine teşekkür etti ve bu tür yarışmaların devamının faydalı olacağını dile getirerek konuşmasını bitirdi.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum