Advert
as

SOLHAN GES PROJESİ, HALKIN GÖRÜŞÜNE AÇILDI

SOLHAN GES PROJESİ, HALKIN GÖRÜŞÜNE AÇILDI

Solhan Boğlan Mahalle mevkiinde yapılması planlanan güneş enerji santrali, halkın görüşüne açıldı. Vatandaşların 10 gün süreyle görüş ve önerilerini Bingöl Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüklerine iletebileceği belirtildi.

İlçemizde son dönemlerde güneş enerji santrali projesi için çalışmalar başlatılırken, bir projenin de Solhan İlçesi Boğan Mahalle mevkiinde hayata geçirilmesi planlanıyor. ÇED süreci devam eden projenin, halkın görüşüne açıldığı bildirildi.

 Konu ile ilgili açıklama yapan Bingöl Valiliği, “GMC Solar İnşaat Taahhüt Gıda Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.  tarafından, Bingöl ili, Solhan ilçesi, Boğlan Mahallesi, 353 ada 56 parsel mevkiinde yapılması planlanan "Solhan Güneş Enerji Santrali (20MWm / 20MWe; 29,9 Ha) Ve Enerji Depolama Tesisi (20MWe / 20MWh)" projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu (İDK) tarafından incelenerek son şekli verilmiştir. Söz konusu rapor halkın görüş ve önerilerini almak üzere ÇED Yönetmeliği'nin 14. Maddesi (1) no'lu bendi kapsamında Bakanlıkta ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'nde 10 takvim günü görüşe açılmıştır. Bakanlığa/Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'ne iletilen görüşler projeyle ilgili karar alma sürecinde dikkate alınacaktır. Görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na veya Bingöl Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüklerine müracaat edilebilir” denildi.  

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum