Yenibaşak-Doğuyeli "Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi" İlan Edildi
Solhan’da, jandarmanın sorumluluğundaki Yenibaşak-Doğuyeli bölgesindeki bazı alanlar 16 Mart’a kadar "geçici askeri güvenlik bölgesi" ilan edildi.
Yenibaşak-Doğuyeli

Valilikten yapılan açıklamada,“İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatan-daşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşmaktadırlar.

Bingöl Valiliği olarak, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.”denildi.

Açıklama, Solhan İlçe J.K.lığı sorumluluk alanında bulunan; Yenibaşak-Doğuyeli Bölgesi, 16 Mart 2017 tarihine kadar “Geçici Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edildiği, vatandaşların yukarıda belirtilen bölgelere girmesi yasaklandığı belirtildi.

Kategori: KÖYLERİMİZ
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-