Advert
as

“Son Yoklama” Uyarısı

“Son Yoklama” Uyarısı

Bu yıl askerlik çağına giren 1997 ile daha yaşlı doğumlularla önceki yıllarda askerlikleri ertelenen yükümlülerin son yoklamalarının, Solhan Askerlik Şubesi’nde yapılacağı bildirildi.

 

 

 

 

Solhan Askerlik Şubesi Başkanlığı, bu yıl askerlik çağına giren 1997 doğumlular ile daha yaşlı doğumlu olup da geçen yıllarda askerliklerini erteleten ve 1997 doğumlularla işleme tabii olan yükümlülerin son yoklamalarının 1 Ocak- 7 Şubat 2016 tarihleri arasında Solhan Askerlik Şubesinde yapılacağını duyurdu.

Son yoklama için yükümlülerin, yanlarında Nüfus Cüzdanı, Diploma/Mezuniyet Belgesi veya Tasdikname ve 1 adet fotokopisi ile 2 adet vesikalık fotoğraf getirmeleri gerektiğinin belirtildiği duyuruda, işlemlerin hızlı yürütülmesi için tavsiyeler de yer aldı.

Duyuruda: “Son yoklama için askerlik şubesine başvurmayanlar 1111 Sayılı Askerlik Kanununun İlgili maddelerine göre cezalı duruma düşeceklerinden, konuya gerekli hassasiyeti göstermeleri menfaatleri icabıdır. Ayrıca, son yoklama esnasında işlemlerin kısa sürede neticelenmesi için yükümlülerin PTT’ye Nüfus Cüzdanları ile bizzat başvurmaları ve 2 TL karşılığı e-Devlet şifresi almaları gerekmektedir. Alacakları bu şifre ile internetten (www.türkiye.gov.tr) adresine girmek suretiyle” Mili Savunma Bakanlığı” menüsünden adres bilgileri güncellenebilir ve son yoklama bilgi formu doldurulabilmektedir. Alınacak bu şifre, sadece askerlik işlemlerinde değil, tüm kurumların internet siteleri aracılığıyla yapılacak işlemlerinde yükümlülüklerde kolaylık sağlamaktadır” denildi.

 

 

 

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum