Gelintepe’de Kutlu Doğum Etkinliği
Peygamber Sevdalıları Platformuna üye Çağrı-Der, Gelintepe Köyünde Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.
Gelintepe’de Kutlu Doğum Etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformuna üye Solhan Çağrı-Der, Gelintepe (Kehmût) Köyünde “Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (s.a.v)” temalı kutlu doğum etkinliği düzenledi.

 

Program, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.  Daha sonra İlahi Grubu tarafından ilahiler seslendirilirken, mevlithanlar tarafından Mevlid-i Şerif okudu.

 

Programda konuşma yapan Cihan Üzer Hoca,“Bugün alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’den bahsedeceğiz. Öyle bir Peygamber ki 124 bin Peygamberin son halkasıdır. Bütün Peygamberlerin davasını tasdik eden bir peygamberdir. Yine öyle bir Peygamberdir ki kendisinden sonra milyonlarca alim, milyonlarca evliya bırakıp Rabbine giden bir Peygamberdir. Kendisi aramızdan ayrıldıktan sonra biz onun yokluğunu kalbimizin en derin iliklerinde hissediyoruz. Kendisi aramızdan ayrıldıktan sonra biz onun yetimliğini ve Öksüzlüğünü yaşıyoruz. Sadece biz değil, bütün dünya onun yokluğunu, onun yetimliğini hissediyor. Bugün dünya bir türlü mutlu olmadı, bir türlü huzur bulmadı. Herkes huzurlu olmak için çalışıyor, mutlu olmak için çalışıyor. Ama kimse ondan sonra huzur bulamadı. Onun yolunu takip etmeyenler, hele ondan uzaklaşanlar hiçbir şekilde huzurlu olamadılar. Sırtını Hazreti Muhammed'e (s.a.v.) dayayanlar hiç birisi kaybetmedi. Kim ki yönünü Hz. Muhammed’den çevirdi ise kaybetti. Onun için biz tabi olduğumuz alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa'yı iyi tanımalıyız. Evet, vefat etmiştir, Allah'ın huzuruna gitmiştir. Ama Onunda davası aramızdadır, onun sünneti aramızdadır. O’nun davasını yaşadığımız zaman O bizim için ölmemiştir. Ama biz onun davasını terk ettiğimiz zaman asıl o zaman ölmüşüzdür, asıl o zaman biz Yetim kalmışızdır. ”şeklinde konuştu.

 

 

Program yapılan dua ile sona erdi.

Kategori: KÖYLERİMİZ
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-