Solhan İHH’dan Mültecilere Şefkat Eli
Şeref Meydanında jandarma ekiplerince yapılan yol kontrolleri sonucunda yakalanan 40 kaçak mülteciye Solhan İHH tarafından yardım yapıldı.
Solhan İHH’dan Mültecilere Şefkat Eli


Van istikametinden İstanbul istikametine giderken, Şeref Jandarma Karakol Komutanlığınca oluşturulan kontrol noktasında güvenlik görevlilerince 40 kaçak mülteci yakalandı.

 

Alınan bilgiye göre, 34 Afganistan, 6 Pakistan olmak üzere toplam 40 kaçak göçmen Van istikametinden gelerek İstanbul istikametine giderken, Şeref Jandarma Karakol Komutanlığınca oluşturulan kontrol noktasında güvenlik görevlilerince yakalandı. Yasadışı göç ile mücadele kapsamında gözaltına alınan 13’ü çocuk, 40 kaçak göçmenin karakoldaki işlemleri sürerken, adli ve idari işlem yapıldığı belirtildi. Güvenlik güçleri kontrolünde Solhan’a getirilen mülteciler eski ve sağlıksız olan kapalı spor salonunda tutulmaktadır.

 

 

Mültecileri ziyaret eden İnsani Yardım Derneği (Solhan İHH) Başkanı Muhammed Veysi Tunç ve beraberindekiler, mülteci kadın ve çocukları için elbise, ayakkabı, battaniye, oyuncak, çocuk bezi, süt ve meyve suyu yardımında bulundu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-