Öğretmenlere Yeni Müfredat Anlatıldı
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürleri ve öğretmenlere yeni müfredat değişikliği hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Öğretmenlere Yeni Müfredat Anlatıldı


Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürleri ve öğretmenlere yönelik 2017-2018 eğitim-öğretim yılı için Milli Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu yeni müfredat hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Bingöl İl Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Seven, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Konuşmacılar yeni müfredat değişikliği ile ilgili açıklamalarında,”Müfredat yenileme çalışmaları ilk etapta, 1. 5. ve 9.sınıflarda uygulanacak olup, 2017 yılı sonunda değerlendirmeleri yapılarak önümüzdeki eğitim-öğretim yılında tüm sınıflarda uygulanması için Bakanlığımız çalışmaları devam edecektir. 5. ve 9.sınıflarda yeni müfredat uygulamalarının takipçileri sizler olacaksınız.

 

Yeni Müfredat Programının genç nesillerin köklerinden kopmadan, geçmişini bilen, geleceğini hedefleyen çerçevede oluştuğunun önemini vurgulayan konuşmacılar,”Hayata dair ve hayat için, öğrencilerimize ulusal ve uluslararası belgelerde tanımlanmış yeterlilikleri kazandırmak, milli ve uluslararası düzeylerde varlık gösterebilen donanımlı bireyler yetiştirmek, insanımızın ve insanlığın ortak değerlerini kazandırmak ve benimsetmek.”denildi.

 

 

Toplantıda; müfredatın yenilenmesi ve yenileme gerekçeleri, yenilenen müfredatta nelerin yapıldığını, yapılan çalışmalarda odaklar, müfredatın nasıl yenilendiğini, çalışma süreci gibi konularda da okul müdürlerini bilgilendirerek yeni müfredatın Ekim ayı sonuna kadar ildeki tüm veli ve öğrencilere tanıtımlarının yapılacağı belirtildi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-