İmam Hatip Ortaokulları Öğrenci Bekliyor
İmam Hatip Platformu Solhan İlçe Koordinatörü Mehmet Bingöl, Solhan Kız ve Erkek Anadolu İmam Hatip Ortaokul 5. Sınıfına kayıt yapan öğrenci sayısının az olması nedeniyle nakil öğrenci beklediğini belirtti.
İmam Hatip Ortaokulları Öğrenci Bekliyor


2017-2018 Eğitim öğretim döneminde Solhan Kız ve Erkek Anadolu İmam Hatip Ortaokul 5. Sınıfına kayıt yapan öğrenci sayısının az olması nedeniyle açıklama yapan İmam Hatip Platformu Solhan İlçe Koordinatörü Mehmet Bingöl, duyarlı velilerden beşinci sınıfta okuyan çocuklarını İmam Hatip okullarına naklinin yapılmasını istedi.


İmam Hatip Platformu İlçe Koordinatörü Bingöl, İlçedeki Yibo İmam Hatip Ortaokulunda 30 öğrenci, Yeşilova İmam Hatip Okulunda 61 öğrenci, Erkek Anadolu İmam Hatip Ortaokulunda ile Kız Anadolu İmam Hatip Ortaokulunda ise 5’er öğrencinin kayıtlı olduğunu belirterek duyarlı velilerden beşinci sınıfta okuyan çocuklarını Erkek ve Kız Anadolu İmam Hatip okullarına naklinin yapılmasını istedi.  

 


İmam-Hatip okulunda okuyan öğrencinin hedefinde bilgili, kültürlü, güzel ahlaklı insan olmak ve güzel bir üniversite kazanmak olduğu ifade eden İmam Hatip Platformu İlçe Koordinatörü Bingöl, İmam Hatip Ortaokulunu bitiren bir öğrenci Kur’an-ı Kerim’i öğrenecek, Peygamberin hayatını detaylı öğrenebilecek. Anadolu İmam Hatip Proje Lisesi ve Fen Lisesine gidebilecek. Namaz kılma ve diğer ibadetlere önem verme oranı daha yüksek olan İmam Hatiplerde sigara ve uyuşturucu bağımlılığının olmadığı ya da yok denecek kadar az olduğu okullardır.  Ayrıca velilerden kaliteli bir eğitim için tercihlerinin İmam Hatipten yana olmasını istiyorum.”dedi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-