Solhanlı Ağralı, Balkan Şampiyonu Oldu
Bingöl Belediye Yaşamspor Kulübü’nün başarılı sporcularından Solhanlı Yavuz Ağralı, Balkan Maraton Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil ederek birinci oldu.
Solhanlı Ağralı, Balkan Şampiyonu Oldu


Türkiye’nin üç atletle temsil edildiği Balkan Maraton Şampiyonası’nda Yavuz Ağralı altın madalya kazandı. Daha önce maratonda Balkan ikinciliği bulunan 25 yaşındaki Ağralı, Zagreb’de 2:18:22’lik bir derece yaparak şampiyonluğu aldı.


Uluslararası Rotterdam Maratonu 2016 Rio Olimpiyat Oyunları barajını geçen sporcular arasında yer alan ve daha önce düzenlenen birçok maratonda başarılı sonuçlar çıkaran Bingöl’ün başarılı atleti Solhanlı Yavuz Ağralı’nın (25), Balkan Maraton Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil ederek birinci oldu.

 


Atletizm branşında Bingöl’den olimpiyatlara giden ilk ve tek sporcu olan ve 2015-2016 yılında üst üstte iki kez Vodafone İstanbul maratonunda Türklerde 3. olan ve 2014 Yılında Balkan yarı maratonu ve Balkan maratonunda 2.olan başarılı sporcu Solhanlı Yavuz Ağralı, 8 Ekim Pazar günü Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’te düzenlenen Balkan Atletizm Şampiyonası’nda B kategorisinde yarışmasında Balkan Maraton Şampiyonasında birinci oldu.

Kategori: SPOR
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-