Advert
as

Yenibaşak Köyü Lise İstiyor

Yenibaşak Köyü Lise İstiyor

Yenibaşak Köyü Muhtarı Hasan Bulut, köy halkının çocuklarını köyde eğitimlerine devam etmesini istediğini belirterek çok programlı lise açılmasını talep etti.


Yenibaşak Köylüleri, çocuklarının eğitimlerini köyde devam ettirebilmeleri için çok programlı lise talebinde bulundular.

 

İlgili mercilere müracaatta bulunduğunu belirten Yenibaşak Köyü Muhtar Hasan Bulut,”Köyümüzde hali hazırda eğitime devam eden Yenibaşak Yatılı Bölge Okulunda 400 civarında öğrenci mevcuttur. Öğrencilerimizin tamamı lise eğitimlerini ilçe merkezinde veya başka yerlerde devam etmektedir. Her yıl 50 civarında öğrencilerimiz köyümüzü terk etmekte ve şehirlere yerleşerek lise eğitimlerini almaktadır. Köyümüz tarihi bir köy olmakla beraber eğitim konusunda köklü bir geçmişi olması, eğitim ile anılmasının en önemli sebebidir. Bu da köyümüzün her kademede eğitim kurumunun bulunmasının önünü açmaktadır.”dedi.

 

 

Lisenin açılması durumunda adrese dayalı orta öğretime geçiş için önemli bir sıkıntının giderilmiş olacağını ifade eden Bulut,”24 Haziran 2017 tarih ve 30106 sayılı resmi gazetede yayımlanan ve aynı tarihte yürürlüğü giren Milli Eğitim Bakanlığı kurum açma, kapatma ve ad verme yönetmenliği çerçevesinde köyümüzde atıl durumda bulunan ve kullanılabilecek durumda bulunan 2 lojman 6 derslikli eski ortaokulu binası bünyesinde bulunan çok programlı lise açılmasını talep ediyoruz.”dedi.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum