Advert
Açıköğretim Öğrencilerine 'Kimlik' Uyarısı Geldi
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi güz dönemi final sınavına girecek öğrencilerin, nüfus cüzdanı dışındaki kimlik ibrazı geçersiz olacak.
Açıköğretim Öğrencilerine 'Kimlik' Uyarısı Geldi

 

13- 14 Ocak'ta gerçekleştirilecek Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi güz dönemi final sınavına girecek öğrencilerin, "öğrenci kimlik kartı, sürücü ehliyeti, baro kartı" gibi nüfus cüzdanı dışındaki kimliklerinin ibrazının geçersiz olacağı bildirildi.

 

AÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

 

 

"13-14 Ocak'ta gerçekleştirilecek sınava girecekler, fotoğraflı sınav giriş belgesinin dışında, fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belgeyi yanlarında bulundurmalıdır. Sınava giriş amacıyla bu belgeler kullanılabilir. Bunların dışındaki öğrenci kimlik kartı, sürücü ehliyeti, baro kartı, mesleki kimlik kartları ve askeri kimlik belgesi geçerli değildir. Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz."

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert