1998-1 Tertip Askerler Silah Altına Alınıyor
Solhan Askerlik Şubesi Başkanlığı, Ocak-Mart 2018 er celbinde silah altına alınacak yükümlülere ilişkin duyuruda bulundu.
1998-1 Tertip Askerler Silah Altına Alınıyor

 

 

Solhan Askerlik Şubesinden yapılan yazılı açıklamada, er statüsünde askerliğine karar aldırmış ve 1998/1 tertip olarak sevke tabi olan yükümlülerin 29 Ocak-31 Ocak ile 12-13 Mart 2018 tarihlerinde iki grup şeklinde silâhaltına alınacağı bildirildi.

 

Sevke tabi yükümlülerin sınıf ve eğitim merkezlerini gösteren listelerin askerlik şubesi ilan levhasında asıldığı, ilgililerin buradan bilgi alabilecekleri belirtilen açıklamada, " Şubat 2018 celbinden itibaren e- sevk uygulamasına başlanmış PTT’ye Nüfus cüzdanları ile bizzat başvurmaları e -devlet şifresi almaları gerekmektedir.Bu şifre ile internetten ‘’www.türkiye.gov.tr’’ adresine girilmek suretiyle ‘’Milli Savunma Bakanlığı’’ menüsü seçilerek ve buradan sevk edilecek eğitim merkezi görülebilecektir.

 E- Sevk’te gitmek isteyenler 1.Grup 12 Ocak -28 Ocak ile 2.Grup 9 Mart-11 Mart 2018 tarihleri arasında internetten ‘’Sevk Belgesi’’ (YÜSEM) evraklarınızı alarak Askerlik Şubesi Başkanlığına müracaat etmeden SEVK belgesinde belirtilen tarihte eğitim birliğinize katılmaları gerekmektedir.

 

E-Devlet üzerinden çeşitli nedenlerle sevk evraklarını almak istemeyenler ise 1.Grup 29 Ocak -31 Mart dahil, 2.Grup ise 12 Mart-13 Mart 2018 tarihleri tarihleri arasında Askerlik Şubesi Başkanlığına bizzat müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

 Sevk evrakını almak üzere Askerlik Şubesine başvuracak yükümlülerin, Nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 Sevk evrakını almayanlar ile aldığı halde birliklerine katılmayanlar Bakaya suçunu işlemiş olacaklarından idari para cezası verilerek cezalandırılabileceklerdir. Bu nedenle yükümlülerin zamanında sevk evrakını almaları ve kendilerine tanınan yol süresi sonunda birliklerine katılmaları önem arz etmektedir." denildi.

 

 

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-