YKS ve KPSS Sınav Başvuru Tarihleri Açıklandı
ÖSYM sınav takvimi programına göre Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile Kamu Personeli Seçme Sınavı´nın (KPSS) 2018 takvimini açıkladı.
YKS ve KPSS Sınav Başvuru Tarihleri Açıklandı

 

ÖSYM sınav takvimi programına göre; Yükseköğretim Kurumları Sınav başvuruları, 1 Mart-21 Mart’ta, Sınavı 23-24 Haziran’da Sınav sonuçları ise 31 Temmuz´da açıklanacağı belirtildi.

 

Memur olmak isteyen milyonlarca kişinin yakından takip ettiği Kamu Personeli Seçme Sınavı´nın (KPSS) 2018 takvimini ÖSYM duyurdu.

 

ÖSYM’nin sınav takvimi içerisinde 2018 yılında yapılacak olan KPSS sınavları için başvuru ve sonuç tarihleri belli oldu. Lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi takvimi yayınladı.

 

Lisans KPSS 2018 Temmuz Ayında Yapılacak

 

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans 22 Temmuz´da düzenlenecek. Adaylar bu sınav için 10-21 Mayıs tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek.  Sonuçlar 31 Ağustos tarihinde açıklanacak.

 

KPSS Lisans (Alan Bilgisi) birinci gün 28 Temmuz, KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ikinci gün 29 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 5 Ağustos´ta düzenlenecek. Bu sınavlar için başvurular 10-21 Mayıs tarihlerinde alınacak. Sonuçlar ise 31 Ağustos’ta açıklanacak.

 

Ortaöğretim KPSS 7 Ekim´de Yapılacak

 

 

Ortaöğretim KPSS 7 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek. Sınav için başvurular 3-19 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar ise 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacaktır.

Kategori: DİĞER HABERLER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-