Oymapınar’da Toprak Kayması Korkuttu
Oymapınar köyünde meydana gelen toprak kayması, köy sakinlerini korkuttu. Demiryolu çalışmalarından dolayı meydana geldiğini belirten köylüler, evlerinin hasar gördüğünü açıkladılar.
Oymapınar’da Toprak Kayması Korkuttu

 

 

Oymapınar Köy sakinleri, yapımı devam eden demiryolu çalışmalarından dolayı evlerinin hasar gördüğünü, birkaç evin risk altında olduğunu belirterek boşaltıldığını söylediler.

 

İki hafta önce heyelanın meydana geldiğini belirten köy sakini Abdullah Hant,“Köyde son bir haftadır toprak kayması oluyor ve durmadan kayma meydana geliyor. Demiryolu çalışmalarından sonra oluştu bu durum. Yetkililerden durumu çözmelerini talep ediyoruz.”dedi.

 

Toprak kaymasının devam eden demiryollarının neden olduğunu belirten Memduh Arslan,”Köyümüzdeki heyelan nedeni demiryolları çalışmasıdır. Bu çalışma nedeniyle köyümüze büyük bir zarar verilmiştir. Köyün içi ve dışı tamamen yerle bir olmuştur. Köyde geceleri sabahlara kadar kimse yatmıyor. Devletin bir an önce tedbir almasını istiyoruz. Başka gidecek bir yerimiz yok, imkanımızda yok. Bu nedenle devlet bize yardım etsin. Bizler mağduruz.”dedi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-