Halk Oyunları İl Birinciliği Yapıldı
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde 2017-2018 Okul Sporları halk oyunları il birinciliği yarışması düzenlendi.
Halk Oyunları İl Birinciliği Yapıldı

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde 2017-2018 Okul Sporları halk oyunları il birinciliği yarışması düzenlendi. Karşıyaka Spor Salonu'nda yapılan halk oyunları yarışmasına minikler kategorisinde 2, yıldızlar kategorisinde 7, gençler kategorisinde ise 4 ekip yarıştı.

İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan yarışmada açılış konuşmasını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan yaptı.

Kültürel faaliyetlerin gelişimi için verilen çalışmaların önemine değinen ve Bingöl'de büyük ilgi gören halkoyunlarının her geçen gün daha da geliştiğini aktaran Arıkan, gelecek nesillere doğru aktarımı konusunda tüm sorumluların büyük bir özveriyle çalıştığını söyledi.

Yarışmanın gerçekleştirilmesi sürecinde emeği geçenlere teşekkür eden Arıkan, yarışmacı ekiplere başarılar diledi.

Dereceye giren ekipler ödüllendirildi

Minikler kategorisi geleneksel düzenlemesiz dalda Turgut Özal İlkokulu birinci, İMKB Kaleönü İlkokulu ise ikinci oldu.

Yıldızlar kategorisi geleneksel düzenlemesiz dalda Vali Güner Orbay Ortaokulu birinci, Sultan Abdulhamit Han ortaokulu ikinci, Turgut Özal Ortaokulu üçüncü, İMKB Kaleönü Ortaokulu da dördüncü oldu.

Bu kategoride en iyi kostüm ödülü ise Gazi Ortaokulu'na verildi.

Yıldızlar kategorisi geleneksel düzenlemeli dalda ise İMKB Kaleönü Ortaokulu birinci oldu.

Gençler kategorisi geleneksel düzenlemesiz dalda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci, Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi ikinci, Atatürk Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

Gençler kategorisi geleneksel düzenlemeli dalda ise Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi birinci oldu.

Yarışma sonrası düzenlenen ödül töreninde dereceye giren ekiplerin kupaları Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürü Erdal Arıkan, iL Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ve Halk Oyunları Bingöl hakem kurulu Başkanı Ahmet Caf tarafından verildi.

Yarışmada birinci olan ekiplerin, önümüzdeki haftalarda belirlenecek merkezde grup finali yarışmalarında İlimizi temsil edecek.

 

 

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-