Bingöl’den Hakkari’ye Kitap Gönderdiler
Hakkâri’de görev yapan Bingöllü Öğretmenin çağrısına kayıtsız kalmayan Bingöl’deki meslektaşları “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” sloganıyla başlatılan kampanyaya topladıkları kitapları göndererek destek oldular.
Bingöl’den Hakkari’ye Kitap Gönderdiler

 

 

Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde görev yapan Bingöllü bir öğretmen okullarında kütüphane olmadığını öğretmen arkadaşlarına sosyal medya üzerinden yardım çağrısında bulundu. Çağrıya kulak veren Yeşilyurt Ortaokulunda görev yapan Türkçe Öğretmeni Nurullah Vergi, Taşıma merkezi olan ve dezavantajlı bölgedeki bu okula empati kurarak öğrenci ve öğretmen arkadaşlarından “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” sloganıyla Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Konur Köyü Dereyanı Mezrası İlköğretim Okulu için yardım çağrısında bulundu. İlkokul ve ortaokul seviyesindeki roman ve hikâyeleri getiren öğrenciler bu kampanyaya büyük katkı sağladı. Yeşilyurt Ortaokulu ve Sultan Abdülhamit Han Ortaokulu öğrencilerinin Hakkâri Şemdinli Konur Köyü Dereyanı Mezrası İlköğretim Okulu için başlattıkları kampanya sonucunda kitaplar kolilenerek Hakkâri’ye gönderildi.

 

 

Türkçe Öğretmeni Nurullah Vergi yapılan yardımlarla ilgili “emeği geçen öğrencilere, Yeşilyurt Ortaokulu Müdür Yardımcısı Rasim Demir’e, Okul Öğretmeni Abdurrahman Çelikkaya’ya Sultan Abdülhamit Han Ortaokulu Müdür Yardımcısı Necmettin Esen’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-