Advert
as

Kitap Kurdu Sonkaya, Ödüllendirildi

Kitap Kurdu Sonkaya, Ödüllendirildi

Türkiye çapında aykırı okuyucu seçilen Emine Zehra Sonkaya, Midyat Kaymakamı ve İl Kültür Turizm Müdürü tarafından ödüllendirildi.

 

 

Mardin’in Midyat ilçesinde 6’ncı sınıf öğrencisi Emine Zehra Sonkaya (11), Türkiye çapında aykırı okuyucu seçildi.

 

Midyat Kütüphanesi’nden ödünç aldığı 146 kitap ile birlikte babasına ait kitapevinden de aldığı bir o kadar kitabı okuduğunu ifade eden Emine Zehra Sonkaya, kitap okumayı çok sevdiğini dile getirdi.

 

Sonkaya, "Benim kütüphaneye gidip gelen arkadaşlarım vardı. Bende onlarla beraber kütüphaneye gidip gelmeye başladım. Kitap okumayı bir alışkanlık haline getirdim. Kütüphaneden aldığım 146 kitabı okudum. Babama ait işyerinden de bir o kadar kitap alıp okudum. Kitap okumak benim için yaşam tarzı haline geldi. Bundan sonra da kitap okuyamaya devam edeceğim." dedi.

 

Mardin İl Kültür Turizm Müdürü Aladdin Aydın ise kitap kurdu Emine Zehra Sonkaya’nın kitap okuma azmine hayran kaldığını belirterek, şunları söyledi:

 

"Mardin İl Kültür Turizm Müdürlüğü olarak çocuklarımızın kitap okuması, zamanlarını kütüphanede geçirmesi ve çeşitli etkinliklere katılmaları bizleri oldukça sevindiriyor."

 

Yılın aykırı okuyucusu seçilen Emine Zehra Sonkaya, Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin ve il Kültür Müdürü Alaaddin Aydın tarafından çeşitli ödüller ile ödüllendirildi.

 

Sonkaya, önümüzdeki günlerde Kültür Turizm Bakanlığı tarafından da davet edilerek ödüllendirilecek.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum