Bakanlık, Öğrencilerden Özür Diledi
​Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Açıköğretim kurumları sınavlarındaki hatadan dolayı tüm öğrencilerden özür diledi.
Bakanlık, Öğrencilerden Özür Diledi

MEB, Açıköğretim kurumları sınavlarının ikinci dönem sınav oturumlarında 4’ten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrıldığı belirterek tüm öğrencilerde özür diledi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Açıköğretim kurumları sınavlarının ikinci dönem sınav oturumlarında 4’ten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrılmasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Telafi Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Açıköğretim kurumları sınavlarının 31 Mart – 1 Nisan tarihlerinde yapılmakta olan 2. dönem sınav oturumlarında 4’ten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrılmıştır. 4’ten fazla dersten sınava katılan adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için, 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30’da telafi sınavı yapılacaktır.”

''Öğrencilerden Özür Diliyoruz''

 

Açıklamanın devamında,“Konu ile ilgili Açık Öğretim Kurumları öğrencileri herhangi bir mağduriyet yaşamayacaktır. Yapılan bu teknik hata nedeniyle bütün öğrencilerimizden özür diliyoruz." denildi.

Kategori: DİĞER HABERLER
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-