“MTAL Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” Projesi
Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri,"Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor" projesi kapsamında ilçemizdeki yaşlıları ve ihtiyaç sahiplerini ziyarette bulundu.
“MTAL Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” Projesi

 

Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor" projesi kapsamında ilçemizdeki yaşlıları ve ihtiyaç sahiplerinin hayatlarını kolaylaştırıcı bilgilendirme ya da yardımlar ulaştırma, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ya da manevi dokunuşlar bulunma amacıyla ziyarette bulundular.

Proje Koordinatörü Okul Müdür Yardımcısı Selman Boylu, "MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüzün Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesini okulumuzda bulunan alanlara uyarlayarak hazırladığımız proje ile ilçemizdeki yaşlı, ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç, manevi destek ve ilgi bekleyenleri mutlu etmek ve öğrencilerimizin yardımda bulunma, paylaşma, fedakarlık, iyilikte yarışma gibi insani değerlerin tadına varmasını ve bu erdemleri desteklemeyi hedefledik. Öğretmen ve öğrencilerimizle ziyaret ettiğimiz yaşlı ve hasta teyzemizin genel ev temizliğini yaptık. Ayrıca bir öğün bile olsa hazırladığımız sofra ile teyzemize ikramda bulunduk. Teyzemizin yaşam tecrübelerini de aktardığı hoş sohbeti ise ziyaretimizin en kıymetli hediyesi oldu. Günün sonunda teyzemizin hayır dualarını alan öğrencilerimiz tüm yorgunluklarına rağmen paylaşma, karşılıksız yardım duygularının tarifsiz mutluluğunu ve iyilikte bulunmanın büyük zevki ile ayrıldılar. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize modern dünyanın insani değerlerimizi yakıp kavurduğu bir zamanda merhamet denizinden birer damla oldukları için minnettarız." sözleri ile projenin hedeflerini ve kazanımlarını aktardı.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-