Advert
Mahfuz Güler Ak Parti’den Aday Adayı
Bingöl Eski Milletvekili Mahfuz Güler, Ak Parti’den Bingöl Milletvekili Aday Adayı oldu.
Mahfuz Güler Ak Parti’den Aday Adayı

Siyasete 1999 yılında Bingöl’de FP Partisinden seçilerek Milletvekili olarak başlayan Güler, Fazilet Partisi (FP)’ nin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılması sonrası kurulan Ak Parti’nin kurucuları arasında yer almıştı.

 

2002 seçimlerinde AK Parti Bingöl Milletvekili olarak yeniden seçilen Güler, AK Partinin ilk hükümetinde sağlık, aile, çalışma ve sosyal işler komisyonu başkanlığı görevi yürütmüştü.

 

Ak Parti Bingöl Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurusu sonrası açıklama yapan Güler, “Sağlıkta Dönüşüm Programı ve Sosyal Güvenlik Reformunda hatırı sayılır katkılarım oldu. TBMM’de Akdeniz Parlamenter Asamblesi(APA) Türk Grubu Başkanlığı ve Avrupa Parlamentolar arası Nüfus ve Kalkınma Forumu Türk Grubu Başkanlığını yaptım. AK partinin iktidara gelmesiyle Bingöl’e yatırımların gelmesi için elimden gelen gayreti gösterdim. AK parti döneminde gerek Bingöl de gerekse Türkiye’deki dönüşüm ve değişim herkesin malumudur. Kuruculuğunu onurla taşıdığım AK parti Bingöl’ün de Türkiye’nin de kaderini değiştirmiştir. Yeni Türkiye’nin oluşmasında yeniden Bingöl’den AK parti Aday Adayı oldum. Beni İki Dönem TBMM ye taşıyan Bingöllü hemşerilerime minnettarım hepsine tek tek şükranlarımı sunuyorum. Yeni aday adaylığımı açıklarken tüm hemşerilerimin ve dava arkadaşlarımın desteği ve dualarını bekliyor, saygılarımı sunuyorum”

Kategori: SİYASET
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-
Advert