Sönmez, Hüda Par’a Aday Adaylık Başvurusu Yaptı
Hüda Par’da Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten Fuat Sönmez görevinden istifa ederek Hüda Par Bingöl Milletvekilliği aday adaylığına başvurdu.
Sönmez, Hüda Par’a Aday Adaylık Başvurusu Yaptı

HÜDA PAR’da Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten Fuat Sönmez, 24 Haziran'da yapılacak erken seçimde, HÜDA PAR’dan milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Başvuru sırasında açıklama yapan Sönmez şunları söyledi; “Yıllardır HÜDA PAR’da Gençlik Kolları Başkanlığını severek yürüttüm. Milletvekili adaylık yarışına katılarak yüklendiğimiz misyonu partimizin taktiri olursa bu alanda da temsil etmek istiyorum. HÜDA PAR ne pahasına olursa olsun oy kaybına uğramayı, her türlü baskı ve dışlanmayı göze alarak İslam’ın temel ilkelerinden uzaklaşmamayı hedef edinmiştir. Bu nedenle HÜDA PAR Bingöl aday adaylığına başvurmuş bulunmaktayım. HÜDA PAR ve Bingöl halkının hizmetkarı olmaya adayım.”

Fuat Sönmez Kimdir?

03.08.1990 tarihinde Bingöl ili Gökçeli Köyü Şenlik Mezrasında dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Bingöl Karaelmas ilköğretim okulunda tamamladı. Liseyi 2007 yılında Bingöl Atatürk Lisesi’nde bitirdi. 2012 yılında Dicle üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümünden mezun oldu. 2012-2014 yılları arasında Bingöl Üniversitesi İşletme Yönetimini bitirdi. Şuan aile şirketinde müdür olarak çalışmaktadır.

 

Kategori: SİYASET
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-