Başkan Kaysadu, Güven Tazeledi
​Bingöl Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Kaysadu, güven tazeledi.
Başkan Kaysadu, Güven Tazeledi

Bingöl Damızlık Koyun Keçi ve Yetiştiricileri Birliği Başkanlığı 4’ncü Olağan Genel Kurul seçimi, Bingöl Belediyesi Veysel Belgin Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi.

Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı temsilcileri, Merkez Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Genel Sekreteri İhsan Akın ile yetiştiricilerin katılımıyla yapılan seçimde iki aday yarıştı. 

Yapılan konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. 4’ncü Olağan Genel Kurulda mevcut başkan Ali Kaysadu ile Atik Oral yarıştı.

1519 üyenin oy kullandığı seçimde, Kaysadu 984 oy alırken, Oral ise 523 oy aldı. Seçimde en fazla oyu alan Kaysadu, Bingöl Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri birliğine yeniden başkan olarak seçildi.

Yeniden başkanlığa seçilen Kaysadu, şunları söyledi: "Göreve geldiğimiz günden itibaren her zaman görev bilinci içinde ve sorumluluklarımızı bilerek çalıştık. Üyelerin birliği olduk. Bize sorununu ileten hiçbir üyemizi çözümsüz geri göndermedik. Tüm bunların karşılığında tekrar üyelerimizin karşısına çıktık. 1507 geçerli oyun 984’ünü alarak önümüzdeki 4 yıl için tekrar bu göreve seçildik. Çünkü bu oy farkının bize verdiği mesaj üyelerimizin büyük bir çoğunluğu bize güveniyor ve bizlerden çok daha fazla görevler bekliyor olmasıdır. Bizlere 3’ncü defa bu görevi layık gören tüm üyelerimize teşekkür ederiz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımız sadece üyelerimizin lehine olacaktır."

 

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-