Vatandaşlar Ucuz Et Kuyruğunda
Bingöl’de Ramazan ayına bir gün kala ucuz et almak isteyen vatandaşlar, Et Süt kombinası et satış mağazasında kuyruk oluşturdu.
Vatandaşlar Ucuz Et Kuyruğunda

Bingöl’de Ramazan arifesinde ucuz et almak isteyen vatandaşlar sabah erken saatlerinden itibaren Bingöl Et Süt Kombinası, et satış mağazasının önünde kuyruğa girdi.

Et ve Süt Kurumu Bingöl Satış Mağazasında, kıyma 29, dana kuşbaşı ise 31 liradan satışa çıkarıldı.

Konu hakkında bilgi veren Et ve Süt Kombinası Müdürü Burhan Coşkun, Her Ramazan öncesi bu yoğunluk ile karşılaştıklarını söyledi 

“Vatandaşların 10 TL’ye yakın bir avantajı var”

Ramazan dolayısıyla kasaplarda satılan fiyatların altında bir fiyatla et ve kıyma sattıklarını belirten Coşkun, “Et ve Süt Kombinasına rağbet bir hayli fazla. Kurum olarak 17 kasabımızla sadece mağaza için ortalama 20 büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesimi yapıyoruz. İlimiz dışında Tunceli, Muş, Elazığ ve Malatya'nın da et ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Kasaplardaki fiyata nazaran vatandaşların 10 TL’ye yakın bir avantajı var. Et fiyatlarımız kuşbaşı 31 TL, kıyma 28, 75 kuruş ve biftek 36 TL’den vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Vatandaşa daha kaliteli, daha lezzetli ürünler sunuyoruz. Bu kalabalık her Ramazan ayında ve bayramlarda yaşanan bir durum.” ifadelerini kullandı.

Bingöl Et ve Süt Kombinasında alış-veriş yapan vatandaşlardan Mehmet Emin Berbek, “Kasaplarda et yaklaşık olarak 45 TL iken, burada ise 31 TL’dir. Burası Bingöl için güzel bir yer. Fakir-fakuranın yeridir. 45 TL nerde, 31 TL nerde.  Bu poşetteki et 100 TL tuttu. Gidip kasapta alsam 200 TL tutar.” şeklinde konuştu.

 

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-