Advert
as

18 Bin Sağlık Personeli Alınacak

18 Bin Sağlık Personeli Alınacak

Sağlık Bakanı Demircan, Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde toplam 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacağını söyledi.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan "ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirmeyle ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde toplam 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak. Bunların ilanı önümüzdeki perşembe günü ÖSYM tarafından yapılacak." dedi.

2018 yılı içerisinde Maliye Bakanlığından Sağlık Bakanlığına 55 bin kadro aldığını, bu kadronun 9 bininin geçtiğimiz ayda ilan edildiğini ve alımların gerçekleştiğinin altını çizen Bakan Demircan, "Önümüzdeki haziranın ilk haftasında yani seçim öncesi alımlara başlayacağız. Diğer kadrolar için de seçim sonrası ilana çıkacağız." şeklinde konuştu. 

Demircan alımlarla ilgili, 18 bin personelin içerisinde en çok ebe, hemşire, tekniker ve teknisyen gibi sağlık branşlarından elemanların alınacağını sözlerine ekledi.

Bakan Demircan ayrıca "İnşallah onun peşinden çok da geciktirmeden 19 bin de sağlık işçisi alacağız. Dolayısıyla sağlıktaki personel açığını bu sene bir nebze, gelecek sene inşallah daha güçlü bir şekilde gidereceğiz." İfadelerini kullandı.

Yorum yapın

Üye/Üyeler suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yasaların ya da uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumları teşvik eden, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir İçeriği bu web sitesinin hiçbir sayfasında ya da subdomain olarak oluşturulan diğer sayfalarında paylaşamaz *

0 Yorum