Solhan’da “Kitap Okuma Halkaları”
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan ve ilçemizde de Gençlik Merkezi tarafından yürütülen “Kitap Okuma Halkaları” oluşturuldu.
Solhan’da “Kitap Okuma Halkaları”

Solhan Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından okullarda oluşturulan “Kitap Okuma Halkaları” kapsamında gençler kitap okuyor. 

Proje kapsamında gençlerin kitap okuması için faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Solhan Gençlik Merkezi Müdürü Zülfü Çalışkan,”Kitap okuma halkaları kapsamında Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ve Farabi Mesleki Teknik Anadolu Lisesindeki Gençlerin okudukları Kitapların değerlendirmesine katıldık. Gençlerin ifade becerilerinin geliştiğini görmek, onların Özgüven duygusuna Şahit olmak mutluluk vericidir. Bizlere destek olan okul yöneticilerimize ve Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerimize teşekkür ederiz. Kitap okuma halkaları gençlik merkezlerinin yapı taşıdır. Şuan Yüzenada Temel Lisesi, Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ve Farabi Mesleki Teknik Anadolu Lisesindeki gençlerimiz ile çalışmalarımız devam ediyor. 40 genç katılıyor. Hedefimiz 17 halka ve 170 gence ulaşmaktır. Bakanlığımızın belirlediği Kitapları gençlerimize verip onlar ile okudukları Kitabın kritiğini yapma üzerine kurulu bir sistemdir. Uzun vadede gençlerimizin ifade becerilerini geliştirmek özgüvenlerini artırmak hedefimiz var. Bize destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve okul idarecilerimize müteşekkiriz.”dedi.

 

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-