Sözleşme İmzalandı, Başvuran Yüzde 50 Hibe Alacak
“Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar 12. Etap” kapsamında hibe almaya hak kazanan yatırımcılarla Tarım İl Müdürlüğü arasında hibe sözleşmeleri imzalandı.
Sözleşme İmzalandı, Başvuran Yüzde 50 Hibe Alacak

Bingöl İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile hibe almaya hak kazanan yatırımcılar arasında sözleşme imzalandı. “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar 12. Etap” kapsamında hibe almaya hak kazanan yatırımcılarla İl Müdürlüğü arasında hibe sözleşmeleri imzalandı. Toplam 13 Milyon Lira yatırım yapacak olan yatırımcılar, yüzde 50 hibe alacak. 

Kurum tarafından yapılan açıklamada, “projeleri başarılı bulunan 8 yatırımcı ile sözleşme imzalanarak projelerin uygulama aşamaları başlamıştır. Toplam 13.891.000 TL yatırım büyüklüğü olacak proje yatırımlarına Bakanlığımız tarafından %50 oranda toplam da 6.945.500 TL hibe desteği sağlanacaktır” denildi.

Açıklamada, proje sahiplerinin projelerini 31 Mayıs 2019’a kadar tamamlayacağı belirtilerek, “Projelerin 6 adedi Tarımsal Üretime yönelik yatırımlar olurken 1 adedi Hayvansal Ürün işleme ve 1 adedi ise Kırsal Turizme yönelik tesis yatırımlarından oluşmaktadır. Projelerin 1 adedi Adaklı ilçemizde, 1 adedi Solhan ilçesinde ve 6 adedi ise merkez ilçe kırsal alanlarda uygulanacaktır. Projeler en son 31 Mayıs 2019 tarihine kadar tamamlanacaktır.” denildi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-