Adnan Oktar ve Ekibine Operasyon: 235 Gözaltı
Televizyon programlarında dini değerlerle alay ettiği belirtilen Adnan Oktar ve ekibine yönelik operasyonda 235 şüpheli gözaltına alındı.  
Adnan Oktar ve Ekibine Operasyon: 235 Gözaltı

İstanbul Çengelköy'deki evinde gözaltına alınan Oktar, hastanede sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifade işlemleri için emniyete götürüldü.

Bir televizyon kanalında yaptığı programlarda dini değerlerle alay ettiği belirtilen Adnan Oktar ve ekibine yönelik çeşitli suçlamalar nedeniyle operasyon gerçekleştirildi. Sabah saatlerinde düzenlenen operasyonda, Adnan Oktar ile birlikte yaklaşık 235 şüpheli gözaltına alındı. 

Suçlamalar arasında "organize suç örgütü kurmak", "uluslararası ajanlık", "kara para aklama", "tehdit" ve "şantaj" yer alıyor. Operasyon sonucunda çok sayıda silah, çelik yelek ve zırhlı aracın ele geçirildiği belirtildi. 

Oktar'ın ve korumalarının, İstanbul Çengelköy'deki evinde gözaltına alındığı öğrenildi. 

Bilindiği üzere, Adnan Oktar ve ekibine yönelik birçok şikâyet vardı. Yaptığı programlarda dini değerlerle alay ettiği gerekçesiyle vatandaşlar, Oktar hakkında suç duyurusunda bulunmuşlardı. 

Vatandaşlar, "Adnan Oktar isimli şahıs, A9 Kanalı'nda yaptığı programda, etrafına topladığı çıplak kadınlar ile güya İslâmiyet üzerine sohbetler yapmaktadır. Bundaki amaç, İslâmiyet ile alay etmektir. Kadınların çoğu orada çıplaktır. Bu program İslam'ı küçük düşürmektedir. Vatandaş olarak Adnan Oktar'dan şikâyetçiyiz." demişlerdi.

 

Şirketlerine Kayyum Atandı 

İstanbul'da sabah saatlerinde gözaltına alınan Adnan Oktar'ın şirketlerine kayyum atandı.

Hakkında "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "çocukların cinsel istismarı", "cinsel saldırı", "çocuğun kaçırılması veya alıkonulması", "şantaj", "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "siyasi ve askeri casusluk", "dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık", "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama", "özel hayatın gizliliğini ihlal" ve "rüşvet" gibi birçok suçlama bulunan Oktar’ıın şirketlerine de kayyum atandı.

Bütün mal varlıklarına el konulan Oktar'ın ev ve iş yerlerinde aramaların sürdüğü öğrenildi.

Kategori: GÜNCEL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-