Kurbanlarımızı Umut’la Paylaşalım
Her yıl Kurban Bayramı’nda yüzlerce aileye kurban eti ulaştıran Solhan Umut Kervanı Temsilcisi Ayhan Erkmen, ‘Kurbanlarımızı Umut’la Paylaşalım’ sloganıyla kurban kampanyası başlattıklarını söyledi.
Kurbanlarımızı Umut’la Paylaşalım

Her yıl Kurban Bayramı’nda yüzlerce aileye kurban eti ulaştıran Solhan Umut Kervanı Temsilcisi Ayhan Erkmen, ‘Kurbanlarımızı Umut’la Paylaşalım’ sloganıyla kurban kampanyası başlattıklarını söyledi. 

Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Solhan Umut Kervanı, yaklaşan Kurban Bayramı vesilesiyle başlatılan kampanyaya destek vermeleri için hayırseverlere çağrıda bulundu. 

Konu hakkında açıklama yapan Solhan Umut Kervanı Temsilcisi Ayhan Erkmen, kurban kesecek olan hayırseverlerin kurbanlarını gönül hoşnutluğuyla dernekleri aracılığı ile fakir ve muhtaç ailelere ulaştırabileceklerini ifade etti. 

Kurban çalışmaları hakkında bilgi veren Erkmen, 2018 yılı için Umut Kervanı Vakfı’nın kurban bedelinin 850 TL olarak belirlendiğini belirterek, amaçlarının muhtaç ailelere daha fazla yardım edebilmek olduğunu söyledi. 

Erkmen, “Kurbanlarınızın ne etleri ne de kanları Allah’a ulaşır. O’na ulaşacak olan sadece sizin takvanızdır.” (Hac, 37). Solhan Umut Kervanı olarak geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda kurbanlıklar temin etmek için erkenden hazırlıklarımıza başladık. Solhan Umut Kervanı olarak 2018 yılı Kurban Bayramı için kurban çalışmalarının startını verdik. Bugünden itibaren kurban kesmek isteyen hayırseverlere yardımcı olmak için derneğimiz kendi bünyesinde kurban alımında ve kesiminde yardımcı olacaktır.” diye konuştu. 

Bu yılki kurban bedelinin 850 TL olarak belirlendiğini söyleyen Erkmen, “Kurbanın bir ibadet olduğu asla unutulmamalı, niyetimiz halis olmalı, amellerimizde ihlas olmazsa Allah muhafaza sevap yerine azap kazanmış olacağız. Dolayısı ile her hayırsever kardeşimize çağrımız biz Solhan Umut Kervanı olarak hayırseverler ile muhtaç ve yoksullar arasında köprü olmaya hazırız. Eğer sizlerde hazırsanız sizleri bekliyoruz. Bu bayramda keseceğiniz kurbanların yetimlere, öksüzlere ve muhtaçlara bayram sevinci vesilesi olmasını itiyoruz. Derneğimizin tespit ettiği yüzlerce yetim ve muhtaca bir ‘Umut’ta siz olmak istemez misiniz” dedi.

 

Umut Kervanı 23 Ülkede Kurban Kesecek 

Genel çalışmalardan da bahseden Erkmen, “Yurt içi ve yurt dışında yardım faaliyetlerimize aralıksız olarak devam ediyoruz. Umut Kervanı Vakfımız yurt içerisinde 32 ilde 98 farklı noktada olmak üzere 23 ülkede muhtaçlar yararına kurban kesecek” şeklinde konuştu.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-