Solhan’ın Kurtuluşu ile Zafer Bayramı Kutlandı
Solhan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101'inci yıl dönümü olan 28 Ağustos ile Zafer Bayramının 96'ıncı yıl dönümü olan 30 Ağustos, aynı günde kutlandı.
Solhan’ın Kurtuluşu ile Zafer Bayramı Kutlandı

Zafer Bayramının 96. yıldönümü ile Solhan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü Hükümet Konağı bahçesinde törenle kutlandı. 

Törene Kaymakam Fatih Okumuş, Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı İzzetin Bozkuş, Askeri personel, Kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Programda Solhan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıldönümü ile Zafer Bayramının 96. yıldönümü nedeniyle bir konuşma yapan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız; 30 Ağustos'un Türkiye'nin geleceği için binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin sonsuza dek sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zaferdir. Bu vatan uğruna şehit olmuş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor. 28 Ağustos Solhan’ımızın kurtuluşu ve 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutlarım.”dedi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-