Advert
Solhan’da Aile İçi İletişim Semineri
Aile İçi İletişim ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele semineri Sosyolog Ferhat Çalışkan tarafından verildi.
Solhan’da Aile İçi İletişim Semineri

Solhan Sodes ile Kadın Yaşam Merkezine Kavuşuyor Projesi kapsamında Sosyolog Ferhat Çalışkan, Solhan Kültür Merkezinde bayanlara yönelik Aile İçi İletişim ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele semineri verdi.

 

Düzenlenen seminer bayanlar tarafından ilgiyle dinlendi. Slayt, video ve anlatım şeklinde olan seminer, çocuğun yaşamını sürdürdüğü ailede, ebeveynlerin dikkat etmesi gerekenlerin başında çocuk gördüğünü yapar duygusunun vurgusu video ve anlatım ile dinleyicilere aktarıldı. Empatinin daha çok yapılmasının hem kişiye hem aileye hem de topluma faydasının olduğu ve böylelikle karşımızdaki kişiler ile daha sağlıklı bir iletişim kurmamızı sağlanacağı vurgusu yapıldı.

 

Seminerde katılımcılara seslenen Çalışkan,”Karşınızdaki insana değer verdiğinizi gösterin… O’na; arasıra iltifat edin. Gülümseyin taktir edin size yakınlık hisedecektir… İnsanlar bundan hoşlanırlar! Ve benzeriyle karşılık verirler! Tebessüm bulaşıcıdır!” ifadelerini kullandı.

 

Çalışkan,”Sürekli tartışan, kavga eden anne babaların çocukları, endişe ve korku oluşur böylelikle bir çocuk başarılı ve mutlu olamaz. Çocuğunuza, eğitimin ve okulun önemini anlatın, beğenilen takdir edilen, ödüllendirilen davranışlar tekrar eder.”dedi.

 

Seminerde verilen eğitimin ana başlıkları;  Ailede iş bölümünü faydaları, Anne ve babaların çocuklara verdikleri ceza türleri, Anne ve babaların çocuklara verdikleri en az ceza, Anne ve babaların çocuklarına verdikleri ceza nedenleri, Bireyin çocuklar ile ilgili algıları, Madde bağımlılığı ile mücadelede video destekli eğitim verildi.

Kategori: SOLHAN
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-