Advert
Bingöl’de Engelliler Meclisi Kuruldu
Avrupa Birliği delegasyonu tarafından desteklenen proje kapsamında, 52 ilde oluşturulacak olan ‘Engelliler Meclisi’ için Bingöl’de ilk adım atıldı.
Bingöl’de Engelliler Meclisi Kuruldu

Avrupa Birliği delegasyonu tarafından desteklenen bir proje kapsamında, 52 ilde oluşturulacak olan ‘Engelliler Meclisi’ için Bingöl’de ilk adım atıldı. Merkezi Ankara’da kurulacak olan meclis ile engelliler, sorunlarını giderip kendilerini temsil edebilecekler. 

Engelliler Konfederasyonu Başkanı Av. Turhan içli öncülüğünde AB delegasyonu tarafınca desteklenen proje kapsamında 52 İlde oluşturulacak olan Engelliler meclisi çalışmaları Bingöl’den start aldı. 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahit Korkutata, “yakın zamanda diğer illerde de tamamlanarak engellilerin yereldeki sorunlarını ve sıkıntılarını gidermek amaçlı kurulmuş olup engellilerimizin temsili noktasında büyük önem arz etmektedir. Yapılacak çalışmalar ile tüm engellileri kapsayan meclis her ilde ayrı ayrı kurulup genel meclis adı altında merkezi Ankara’da bulunan engelliler meclisi periyodik zamanlar ile toplanıp illerde faaliyet gösteren meclis üyelerinin raporlarını değerlendirerek,  çözüm noktasındaki sorunları yetkili kurumlara ileterek çalışmalarını yönetecektir. Böylece engelsiz bir Türkiye sloganı da oluşmuş olacaktır.” dedi.

Kategori: BİNGÖL
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-